Masteron Enanthate Skutki Uboczne

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Masteron Enanthate jest znany z tego, że ma dość pozytywne wyniki w zakresie bezpieczeństwa i tolerancji, chociaż z natury jest sterydem anabolicznym, istnieją pewne skutki uboczne Masteron Enanthate, o których należy pamiętać i na które należy uważać.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że nie ma żadnego ryzyka jakichkolwiek skutków ubocznych związanych z estrogenem z samego Masteron Enanthate. Jak wspomniano wcześniej, Masteron Enanthate nie tylko całkowicie unika aromatyzacji do estrogenu, ale w wielu przypadkach działa nawet jako antyestrogen. Dlatego unika się typowych estrogenowych skutków ubocznych wynikających ze stosowania aromatyzujących sterydów anabolicznych. Obejmuje to: wzdęcia, zatrzymanie wody, wzrost ciśnienia krwi (w wyniku zatrzymania wody), trądzik i ginekomastię. Ze względu na właściwości antyestrogenne Masteron może faktycznie pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu tych skutków ubocznych, jeśli występują one z innych sterydów anabolicznych, które aromatyzują.

Androgenne skutki uboczne Masteron Enanthate są problemem i mogą być bardziej widoczne w przypadku Masteron niż innych sterydów anabolicznych. Będąc pochodną DHT, Masteron może być nieco bardziej androgenny, a ci, którzy są wrażliwi na androgenne skutki uboczne, powinni o tym pamiętać. Androgenne skutki uboczne obejmują: zwiększoną przetłuszczanie się skóry, trądzik, zwiększoną agresję / drażliwość, łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH) i łysienie typu męskiego, jeśli istnieje genetyczna predyspozycja do tego u danej osoby. Ważną uwagą jest to, że inhibitory 5-alfa reduktazy, takie jak Proscar, FInasteride, Dutasteride lub Propecia nie zrobi absolutnie nic, aby zapobiec wystąpieniu androgennych skutków ubocznych Masteron Enanthate ze względu na fakt, że Masteron Enanthate nie ulega redukcji do bardziej androgennej formy w organizmie.

Będąc sterydem anabolicznym, Masteron Enanthate hamuje i prawdopodobnie wyłącza HPTA (oś podwzgórzowo przysadki jąder) poprzez pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego. Powoduje to zmniejszoną lub całkowicie zatrzymaną endogenną naturalną produkcję testosteronu u osobnika i może utrzymywać się nawet po zatrzymaniu cyklu. Nieleczona może pozostawić osobę ze stanem zwanym hipogonadyzmem, w wyniku którego produkcja testosteronu jest upośledzona w nieskończoność. Wykonanie odpowiedniego programu PCT może zwiększyć szanse, że ten nie rozwinie się i że po zakończeniu cyklu HPTA powróci do normalnego funkcjonowania.

Negatywny układu sercowo-naczyniowego Problemy są rzeczywiście częścią skutków ubocznych Masteron Enanthate i mogą być jeszcze większym problemem w przypadku Masteron Enanthate, biorąc pod uwagę jego właściwości antyestrogenne. W szczególności ma to wpływ na poziomy HDL (dobry i LDL (zły) cholesterol , sprzyjając wyższemu poziomowi LDL w porównaniu do cholesterolu HDL, co zwiększa ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Niestety, stwierdzono również, że obniżenie poziomu estrogenu wpływa jeszcze bardziej na redukcję HDL i wzrost LDL, dlatego użytkownicy powinni zachować ostrożność podczas stosowania Masteron, aby upewnić się, że ich poziomy estrogenu nie zostaną zbytnio zmniejszone, aby spowodować znacznie zmieniony stosunek HDL: LDL. Zalecana jest również suplementacja z odpowiednim wsparciem układu krążenia.

Masteron Enanthate Skutki Uboczne

Masteron Enanthate Skutki Uboczne

 

Masteron Enanthate Skutki Uboczne Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=5GpcTQD_L2oC&pg=PA377&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://www.drugs.com/international/dromostanolone.html