Trenbolone Skutki Uboczne

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Table of Contents

Trenbolon jest bardzo popularny (i być może niesławny) znany jako steryd anaboliczny z “ ostrymi ” skutkami ubocznymi i “ ostrzejszymi ” skutkami ubocznymi niż jakikolwiek inny steryd anaboliczny. Jest w tym sporo prawdy, ale niesie też ze sobą sporo mitów, przesady i plotek, które zostaną szczegółowo omówione w tej sekcji profilu. Przez dziesięciolecia od momentu powstania Trenbolone zawsze był postrzegany jako mityczny, mistyczny, przerażający i przerażający związek. Rzeczywiście, wiele osób po pierwszym przeczytaniu o Trenbolonie bardzo się go boi i nie bez powodu. Ale dzieje się tak, ponieważ natura Trenbolonu oraz jego właściwości i efekty zawsze były słabo poznane, aw wielu przypadkach wśród społeczności sterydów anabolicznych nadal jest. Faktem jest, że istnieją inne związki, które są dosłownie znacznie bardziej mistyczne i tajemnicze niż trenbolon, takie jak Anadrol . Kiedy Trenbolon jest dobrze zrozumiany, nie jest to przerażający związek, który kiedyś myślał.

Ze względu na złożoność unikalnych efektów ubocznych Trenbolonu, które należy dogłębnie omówić, tylko te konkretne skutki uboczne zostaną omówione tutaj w części profilu dotyczącej efektów ubocznych Trenbolonu. Każda osoba, która chce przeczytać o ogólnych skutkach ubocznych, które są wspólne dla WSZYSTKICH sterydów anabolicznych, może z łatwością zobaczyć każdy inny profil sterydów anabolicznych.

Zwiększona potliwość:

Alternatywnie określane jako nadmierne pocenie się. Dobrze znanym faktem Trenbolonu jest jego zdolność do wykazywania niewiarygodnie silniejszego efektu podziału składników odżywczych niż wszystkie inne sterydy anaboliczne. Ta zdolność do dzielenia składników odżywczych jest w rzeczywistości sposobem działania wszystkich sterydów anabolicznych – ale niektóre wykazują to w większym stopniu niż inne, a Tren jest jednym z nich.

Rezultatem jest wzrost tempa metabolizmu osobnika, ale nie w żadnym ekstremalnym stopniu. Chociaż nadmierne pocenie się może być odczuwane przez wielu użytkowników o każdej porze dnia, jest to szczególnie znane z tego, że pojawia się w nocy, gdy użytkownik śpi. Oczywiście nie jest to w żaden sposób zagrażający życiu ani poważny efekt uboczny Trenbolonu, ale rzeczywiście jest to bardzo niewygodne. Osoby powinny zapewnić znaczne spożycie wody, ponieważ obfite pocenie się może potencjalnie odwodnić osobę.

Bezsenność / zaburzenia snu:

Potocznie znany jako “ Trensomnia ”, jest to kolejny często zgłaszany efekt uboczny Trenbolonu. Chociaż bardzo drobne i bardzo rzadkie doniesienia o bezsenności występują w przypadku innych sterydów anabolicznych, Trenbolon wykazuje ten efekt uboczny znacznie gorzej niż jakikolwiek inny związek, a doniesienia o użytkownikach doświadczających bezsenności z Trenbolonem są oszałamiające. Pochodzenie i przyczyna tego efektu ubocznego Trenbolonu jest nieznana w momencie pisania tego profilu, ale istnieje hipoteza, że Trenbolon prawdopodobnie działa na różne elementy układu nerwowego organizmu w sposób stymulujący.

Rezultatem często zgłaszanym przez użytkowników jest niezdolność do zasypiania, niezdolność do odczuwania zmęczenia lub konsekwentny niespokojny sen, w tym rzucanie się i obracanie w ciągu nocy oraz częste budzenie się w nocy co kilka godzin. Wiele osób doświadcza tak niewygodnej bezsenności z Trenbolonu, że uciekają się do środków nasennych i leków (zarówno na receptę, jak i bez recepty). Należy pamiętać, że nie wszystkie osoby odczuwają ten efekt uboczny, ale większość tak.

Problemy z ginekomastią związaną z progesteronem i prolaktyną: Temat ginekomastii i jej przyczyn to złożony temat i proces, który nadal nie jest w pełni zrozumiały. Sposoby interakcji estrogenów i progesteronu ze sobą są bardzo złożoną funkcją. W teorii i in vitro progestyny są uważane za inhibitory wydzielania prolaktyny w organizmie (szczególnie w przysadce mózgowej). Istnieje jednak wiele niepotwierdzonych dowodów na poparcie twierdzenia, że związki 19-ani, takie jak Trenbolon i Nandrolon rzeczywiście, aby wywołać wzrost prolaktyny w organizmie z przysadki mózgowej. Sam trenbolon jest progestyną i dlatego działa na receptory progestyny zlokalizowane w tkance piersi.

Receptory estrogenu i prolaktyny występują w tkance piersi i uważa się, że aktywność receptora estrogenowego nasila wrażliwość receptora progesteronu (i odwrotnie, ponieważ progestyny mogą zwiększać wrażliwość Receptory estrogenowe ). Oznacza to, że progestyny, takie jak trenbolon, wiążąc się z receptorem progesteronu na tkance piersi i aktywując je, mogą i spowodują, że receptor estrogenu stanie się bardziej wrażliwy na poziomy estrogenu w krwiobiegu i zwiększą ryzyko ginekomastii. Rezultatem jest środowisko, w którym nawet najniższy poziom estrogenu może wywołać rozwój ginekomastii. Skomplikowane połączenie estrogenu, Progesteron , i Prolaktyna stworzyć złożoną sieć, w której ginekomastia może stać się problemem.

Wpływ Prolactin na ginekomastię w wyniku stosowania Trenbolonu często objawia się w postaci laktacji sutków (wyciek płynu z sutków, szczególnie podczas ściskania lub naciskania). Podwyższony poziom prolaktyny u mężczyzn prowadzi również do problemu zaburzeń erekcji i anorgazmii (niemożność osiągnięcia orgazmu).

Istnieje kilka metod leczenia tego problemu lub zapobiegania mu:

– Użytkownik może zdecydować się na użycie antagonisty prolaktyny (znanego jako agonista dopaminy), takiego jak Kabergolina , Pramipexole lub Bromokryptyna . Leki te działają jako agoniści receptora dopaminy, co skutkuje obniżeniem i / lub eliminacją poziomów prolaktyny.
– Kontrolowanie poziomu estrogenu za pomocą inhibitora aromatazy ze związkami, które mają tendencję do aromatyzowania, takimi jak testosteron, lub po prostu poprzez redukcję testosteronu do dawek TRT w celu zminimalizowania aromatyzacji do estrogenu.
– Stosowanie witaminy B6 w celu kontrolowania poziomu prolaktyny wykazano w badaniach z zastosowaniem 600 mg dziennie.

Każda osoba powinna jednak zrozumieć, że chociaż kontrolowanie poziomów estrogenu koreluje z kontrolowanymi poziomami prolaktyny w przysadce mózgowej, nie wydaje się to działać dla wszystkich użytkowników. Niektórzy użytkownicy wykazali, że nadal wykazują wzrost prolaktyny pomimo utrzymywania niskiego poziomu estrogenu podczas stosowania trenbolonu. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby niezależnie od sytuacji lub zastosowania, wszystkie osoby stosujące jakikolwiek 19-ani związek, taki jak Trenbolon, stosowały antagonistę prolaktyny, takiego jak Pramipexole lub Cabergoline.

Problemy z erekcją i libido:

Te efekty uboczne Trenbolonu są powszechnie znane pod ich pseudonimami w społeczności sterydów anabolicznych jako “ Tren-dick ” lub w przypadku Nandrolonu, “ Deca-dick ”. Jest to ponownie związane z kwestią wzrostu prolaktyny w wyniku stymulującego działania Trenbolonu na wydzielanie prolaktyny w przysadce mózgowej. Podwyższony poziom prolaktyny u mężczyzn skutkuje następującymi działaniami niepożądanymi: laktacja z sutków, zaburzenia erekcji, zmniejszone libido i anorgazmia (niemożność osiągnięcia orgazmu). Interesującym punktem do zapamiętania, o którym wspomniano powyżej, jest fakt, że sam progesteron jest znany z hamowania produkcji prolaktyny i że 19-nory, takie jak nandrolon i trenbolon, klasyfikowane jako progestyny, powinny służyć do faktycznie obniżania poziomu prolaktyny.

Jednak tak nie jest Nandrolon i Trenbolon same w sobie nie są progesteronem – są sterydami anabolicznymi, które wykazują aktywność progestagenną ze względu na ich chemiczne modyfikacje i dlatego jest bardzo możliwe, że te hormony będą wykazywać aktywność przeciwną do działania podobnego hormonu lub hormonu macierzystego. Stwierdzono, że nandrolon i trenbolon mogą i faktycznie zwiększają poziom prolaktyny w organizmie. Ponownie, osoby muszą zawsze stosować testosteron podczas cykli trenbolonowych i przynajmniej mieć pod ręką jakąś formę związku antagonistycznego prolaktyny w celu kontroli skutków ubocznych związanych z prolaktyną.

Tren-kaszel ”:

Jest to pseudonim przypisywany schorzeniu, w którym osoba natychmiast po wstrzyknięciu odczuwa napad kaszlu (od bardzo łagodnego do intensywnego). Mniej więcej połowa tego efektu ubocznego to mit i plotka, a druga połowa to prawda. Ten efekt uboczny Trenbolonu jest w przeważającej części wynikiem uderzenia w żyłę lub naczynia włosowate po przejściu igły przez tkankę podczas wstrzyknięcia. To, co dzieje się tutaj, polega na wstrzyknięciu substancji na bazie oleju, niewielka ilość oleju przedostaje się do pękniętej kapilary lub żyły, a następnie dostaje się do krwiobiegu. Skutkiem tego jest próba wydalenia obcej substancji z krwiobiegu poprzez dostarczenie oleju do płuc w celu odkaszlenia.

To jest, gdy pojawia się napad kaszlu, ale należy wyjaśnić, że każdy steryd anaboliczny na bazie oleju do wstrzykiwań może i robi to, jeśli substancja na bazie oleju dostanie się do krwiobiegu. Jednak w dużej mierze nie wiadomo, dlaczego sam Trenbolon wydaje się powodować bardziej intensywny kaszel niż inne sterydy anaboliczne. Istnieje kilka hipotez wyjaśniających, dlaczego tak się dzieje, ale żadna z nich nie została udowodniona, a wiele z nich waha się od całkowicie nieprawdopodobnych do innych, które są dość rozsądne w swojej wiarygodności. Ten napad kaszlu rzadko zagraża życiu, ale może i staje się dość przerażający, szczególnie dla użytkownika, który doświadcza tego po raz pierwszy, zwłaszcza jeśli nie jest pewien, co się dzieje i dlaczego. Intensywność może wahać się od łagodnego “ łaskotania ” w gardle / płuco regionu do pełnego napadu kaszlu, gdzie bardziej intensywne napady kaszlu są związane z napadami obfitego pocenia się, które ustępuje, gdy napad kaszlu ustępuje.

Zmniejszona pojemność sercowo-naczyniowa i płucna:

Wielu użytkowników twierdzi, że doświadcza czegoś, co wydaje się tymczasowym zmniejszeniem wydolności sercowo-naczyniowej i płucnej podczas stosowania trenbolonu, która wydaje się ustępować wkrótce po zaprzestaniu stosowania trenbolonu.

Ten szczególny efekt uboczny, jak większość, jest zależny od dawki, gdzie wielu użytkowników może odczuwać bardzo małe lub żadne ograniczenia w wydolności sercowo-naczyniowej i płucnej przy niskich dawkach trenbolonu, a inni zgłaszają poważniejsze zmniejszenie tych samych funkcji przy wyższych dawkach trenbolonu. Jest to wynikiem wpływu Trenbolonu na organizm w zwiększających się ilościach prostaglandu F2Aplha. Skutkuje to zwężeniem oskrzeli, co utrudnia użytkownikowi wciągnięcie dużych ilości tlenu do płuc, zwłaszcza podczas treningu aerobowego. Niektóre osoby w ogóle nie odczuwają tego konkretnego efektu ubocznego Trenbolonu, podczas gdy inne nie odczuwają tego, gdy dawki Trenbolonu są podawane poniżej określonej dawki.

Ten efekt uboczny Trenbolonu nie jest uważany za zagrażający życiu i często w najgorszym przypadku oddychanie użytkownika jest trudniejsze i cięższe w okresach wysiłku fizycznego, które nie wystąpiły przed użyciem Trenbolonu. Ten szczególny efekt uboczny, jak wspomniano, jest tylko tymczasowy i powinien ustąpić niedługo po zakończeniu leczenia Cykl trenbolonowy . Jedyną ostrożnością, jeśli chodzi o ten efekt uboczny, jest to, że osoby cierpiące na astmę powinny być świadome, że ten potencjalny efekt uboczny może powodować poważne problemy, zwłaszcza jeśli wystąpią ciężkie ataki astmy. Dlatego pacjenci z astmą powinni podejmować odpowiednie, odpowiedzialne decyzje, czy stosować Trenbolon.

Zwiększona agresja i drażliwość:

Trenbolon jest równie silny jak androgen, co anabolik, a jego siła androgenna jest również pięciokrotnie większa niż testosteronu. Z oceną androgenną 500, powszechnie wiadomo, że Trenbolon może i wykazuje zwiększone uczucie drażliwości i agresji u większości użytkowników. Ten efekt uboczny jest bardzo zależny od dawki, z bardziej nasiloną agresją obserwowaną u wyższych (i często niepotrzebnych) Dawki trenbolonu . Różne osoby również w ogóle nie odczują tego efektu ubocznego w wyniku ich indywidualnej reakcji. Użytkownicy, o których wiadomo, że mają problemy z temperamentem i kontrolowaniem złości przed użyciem Trenbolonu, powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ stosowanie Trenbolonu może i bez wątpienia spowoduje wzmocnienie tych cech.

Takie osoby powinny unikać stosowania Trenbolonu jako odpowiedzialnej decyzji. Zgodnie z ogólną zasadą, wszyscy użytkownicy Tren powinni zawsze zachować ostrożność i upewnić się, że zawsze utrzymywany jest odpowiedni stabilny stan psychiczny, a użytkownik przez cały czas jest stale świadomy swoich działań. Odpowiednia dyscyplina ma ogromne znaczenie przy stosowaniu sterydów anabolicznych, zwłaszcza trenbolonu (i należy wziąć pod uwagę większe dawki). Należy wyraźnie wyjaśnić czytelnikowi, że stosowanie jakiegokolwiek rodzaju narkotyku nie jest absolutnie żadnym powodem, dla którego ktokolwiek mógłby zwolnić się z wszelkiej osobistej odpowiedzialności i przerzucić winę na dany lek (w tym przypadku Trenbolon), gdy użytkownik wykonuje godną pożałowania czynność. Pamiętaj o tym przez cały czas!

Trenbolone Skutki Uboczne

Trenbolone Skutki Uboczne

Zwiększony stres nerek i wątroby:

Kolejna pół-plotka i półprawda Efekt uboczny trenbolonu, napięcie wątroby i nerek związane z Trenbolonem to częste roszczenia wśród społeczności sterydów anabolicznych. Prawda tkwi w tym efekcie ubocznym: Trenbolon nie powoduje większego obciążenia nerek lub wątroby niż większość innych związków do wstrzykiwań. Chociaż nie jest alkilowany C17-alfa, trenbolon wykazuje bardzo niewielką ilość nacisku wątroby ze względu na jego odporność na rozpad wątroby i metabolizm, ale stopień, w jakim wykazuje tę toksyczność, nie jest nawet wart odnotowania.

Jednak wszystkie osoby powinny być świadome, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności w przypadku problemów z wątrobą i nerkami, i że żadna osoba z historią problemów z nerkami lub wątrobą nie powinna stosować Trenbolonu ani ŻADNYCH sterydów anabolicznych. Plotka o uszkodzeniu nerek przez Trenbolone wynika z faktu, że mocz podczas stosowania Trenbolonu staje się znacznie ciemniejszy i silniejszy, pomarańczowo-rdzawo. To było często mylone z krwawym moczem, wynikającym z rzekomego mitu o „uszkodzeniu nerek przez Trenbolon”.

Prawda jest taka, że Trenbolon nie powoduje uszkodzenia nerek, a przyczyną tej zmiany koloru moczu podczas stosowania Trenbolonu jest fakt, że Trenbolon utlenia się do ciemniejszego koloru rdzy, nawet gdy jest schłodzony, a to często występuje bez wskazania u wszystkich osób z nerkami toksyczność (nerki) . Inne dowody w postaci długotrwałego stosowania Trenbolonu u bydła (w celu zwiększenia masy beztłuszczowej w celu zwiększenia produkcji żywności) wykazały, że nigdy nie wystąpiły problemy z toksycznością nerek u bydła, któremu podano Trenbolon. To samo można powiedzieć o niewielkiej liczbie ludzi poddawanych testom w badaniach, którym podawano również trenbolon. W końcu to, co ludzie mylili jako krew w moczu, jest w rzeczywistości trenbolonem i jego metabolitami wydalanymi z moczem, co powoduje, że mocz przybiera bardziej rdzawy ciemny kolor.

Stres wątroby:

Zostało to poruszone nieco powyżej, ponieważ problemy z nerkami i wątrobą są często ze sobą powiązane. Jak już wspomniano, Trenbolon nie posiada alkilacji C17-alfa, która jest chemiczną modyfikacją wymaganą do umożliwienia doustnej biodostępności sterydu anabolicznego.

Ta modyfikacja niestety wykazuje różny stopień hepatotoksyczności – jednak po raz kolejny Trenbolon nie posiada tej cechy. Wiadomo jednak, że sam trenbolon ma bardzo małe ilości hepatotoksyczności. Wynika to z natury struktury chemicznej Trenbolonu, która powoduje, że Trenbolon wykazuje wyższą odporność na metabolizm wątrobowy i rozpad, mimo że nie jest alkilowany C17-alfa.

Mała ilość hepatotoksyczność nie jest wcale dużym powodem do niepokoju, ponieważ znikoma toksyczność Trenbolonu dla wątroby nie osiąga nawet ilości toksyczności wykazywanej przez doustne C17-alfa alkilowane sterydy anaboliczne.

Niewielka hepatotoksyczność może być powodem do niepokoju u osób z istniejącymi wcześniej chorobami wątroby (znanymi lub nieznanymi) i należy o tym pamiętać. Każdy potencjalny użytkownik Trenbolonu powinien zawsze mieć wykonaną pracę krwi, aby monitorować odczyty enzymów wątrobowych, niezależnie od tego, a sprawdzony suplement wspomagający wątrobę (taki jak UDCA / TUDCA) może być stosowany podczas cyklu trenbolonowego, aby zapewnić dodatkowe zapewnienie prawidłowego funkcjonowania wątroby.

 

Trenbolone Skutki Uboczne Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=7eVVK3vfAc0C&pg=PA69&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=0vXTBwAAQBAJ&redir_esc=y