Oryginalny Turinabol

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Właściwości oryginalnego Turinabolu

Ze względu na wyraźne oddzielenie działania androgennego i anabolicznego jest słabszym sterydem anabolicznym niż jego macierzysty hormon Dianabol. Jednak pewność w przypadku Tbol jest taka, że przy jakiejkolwiek widocznej zdolności do budowania mięśni, będzie on wykazywał znacznie mniej skutków androgennych i absolutnie żadnych skutków estrogenowych (ze względu na niezdolność do aromatyzowania do estrogenu). Ze względu na jego dość słabszą siłę niż Dianabol, dawki wymagane do wywołania efektów z Tbol są uważane za dość wysokie (zostanie to wkrótce wyjaśnione w Tbol dawki tego profilu).

Ogólnie rzecz biorąc, sportowcy i kulturyści mogą spodziewać się stałych i wysokiej jakości przyrostów beztłuszczowej masy ciała bez ryzyka wzdęć, ginekomastii lub innych efektów estrogenowych. Nie wiadomo, czy przyrosty masy i siły są dramatyczne ze względu na brak siły anabolicznej, ale można się spodziewać stałych i wysokiej jakości przyrostów masy ciała, które będą rosły konsekwentnie w czasie. Jest również stosowany jako idealny środek tnący w okresach utraty tkanki tłuszczowej lub podczas przygotowań do zawodów ze względu na brak możliwości przekształcenia się w estrogen.

Możliwości oryginalnego Turinabolu naprawdę świecą jako dodatek do innych sterydów anabolicznych, gdy jest uruchamiany (zestawiany) z innymi sterydami anabolicznymi ze względu na jego zdolność do wiązania się z SHBG. Wiązanie się z SHBG pozwala większej liczbie innych sterydów anabolicznych, z którymi jest w stosie, być dostępnych do wykonywania swojej pracy, będąc nieskrępowanym przez SHBG, co jest kolejną zaletą, którą wykazuje.

  • Pół życia: 16 godzin
  • Czas wykrywania: 11-12 miesięcy
  • Ocena anaboliczna: 54
  • Ocena androgenów: 6

Właściwości chemiczne oryginalnego Turinabolu

Jak wcześniej wspomniano, Tbol jest w rzeczywistości zmodyfikowaną formą Dianabolu (Methandrostenolone), dzięki czemu jest połączeniem struktur chemicznych Dianabolu i Clostebolu (4-chlorotestosteronu). Ma taką samą ogólną strukturę chemiczną jak Dianabol wraz z substytucją 4-chloro, którą posiada Clostebol. W rezultacie Tbol staje się znacznie łagodniejszym hormonem niż jego macierzysty hormon Dianabol.

Zmiany w jego strukturze chemicznej usuwają zdolność aromatyzowania go do estrogenu, a także wykazują znacznie słabszą siłę androgenną. Oryginalny Turinabol w związku z tym ma anaboliczny wskaźnik 54 i bardzo niski poziom androgenny 6, co sprawia, że jego rozdział między efektami anabolicznymi i androgennymi jest bardzo wyraźny i korzystny. Chociaż siła anaboliczna jest znacznie mniejsza niż ocena Dianabolu wynosząca 90 – 210, wyraźna odległość między działaniami anabolicznymi i androgennymi Original Turinabol wydaje się być znacznie bardziej korzystna dla jednostki.

Oryginalne modyfikacje chemiczne Turinabolu zapewniają mu również 16-godzinny okres półtrwania, a także zdolność wiązania się z SHBG (globuliną wiążącą hormony płciowe).

Oryginalny Turinabol jest C17-alfa alkilowany, aby umożliwić biodostępność doustną, aw rezultacie będzie wykazywał toksyczność wątroby. Posiada również podwójne wiązanie między węglem 1 i węglem 2 (znanym również jako węgiel 1-enowy) i to właśnie to wiązanie podwójne jest odpowiedzialne za zmniejszenie siły androgennej. Na koniec, jak wspomniano wcześniej, w 4thwęgiel odpowiedzialny za uniemożliwienie aromatyzacji oraz dalsze zmniejszenie siły androgennej.

Oryginalna legalność Turinabol

Oryginalny Turinabol (4-chlorodehydrometylotestosteron) jest klasyfikowany jako lek z wykazu III w ustawie o substancjach kontrolowanych (CSA), pierwotnie ustanowionej ustawą o kontroli sterydów anabolicznych z 1990 r., Aw 1991 r. Zgodnie z CSA jako lek z wykazu III, w którym posiadanie i stosowanie sterydy anaboliczne są uważane za przestępstwo.

Posiadanie sterydów anabolicznych wiąże się z karą co najmniej 1 roku więzienia i grzywną w wysokości 1000 USD za pierwsze przestępstwo danej osoby zgodnie z prawem federalnym. Dystrybucja zgodnie z prawem federalnym podlega karze 5 lat więzienia i grzywnie w wysokości 250 000 USD. Drugie wykroczenie podwaja powyższe kary. Oprócz prawa federalnego, poszczególne stany nałożyły również dodatkowe, zróżnicowane przepisy stanowe w odniesieniu do nielegalnego używania i / lub dystrybucji substancji kontrolowanych (sterydów anabolicznych).

Oryginalne efekty uboczne Turinabol

Oral Original Turinabol jest znany jako jeden z „łagodnych” doustnych sterydów anabolicznych, często zaliczany do tej samej kategorii co Anavar (Oxandrolone) i Primobolan. Oryginalny Turinabol nie zawiera również żadnego składnika estrogenowego i nie powoduje wzrostu poziomu estrogenu. Oznacza to, że Tbol jest stosunkowo bezpiecznym związkiem dla kobiet i tych, którzy chcą łagodnego sterydu jako wprowadzenia do świata anabolików.

Androgenne skutki uboczne

Chemiczna zmiana oryginalnego Turinabolu polegająca na utrzymywaniu podwójnego wiązania między atomami węgla 1 i 2, a także modyfikacja 4-chloro, zapewnia mu znacznie zmniejszoną siłę androgenną. To jednak nie zapobiega androgenności oryginalnego Turanabolu na użytkownikach. W wyższych dawkach Tbol może powodować objawy androgenne, takie jak agresja, wściekłość i trądzik. Oryginalny Turinabol jest również metabolizowany przez enzym 5-alfa reduktazy do silniejszego metabolitu androgennego, ale wiadomo, że tempo redukcji 5AR, na które narażony jest Oryginalny Turinabol, jest bardzo niewielkie. Stosowanie inhibitorów 5AR, takich jak Proscar, Dutasteride i Finastride, byłoby prawdopodobnie nieskuteczne.

Estrogenne skutki uboczne

Oryginalny Turinabol to zmodyfikowana forma Methandrostenolone ( Dianabol , Danabol ), i chociaż Dianabol ma umiarkowane powinowactwo do aromatyzacji do estrogenu, Original Turinabol wcale nie. Oryginalny skład chemiczny Turinabols uniemożliwia interakcję z receptorem estrogenu (ER). Jest to wynikiem jego podstawienia 4-chloro (grupa chloru, która została dołączona do czwartego węgla w strukturze steroidu). Oryginalny Turinabol nie może zatem aromatazy w żadnej dawce. Efekty uboczne, takie jak ginekomastia, nie będą następstwem używania Original Turinabol.

  • Tłumienie testosteronu

Prawie wszystkie sterydy anaboliczne zmieniają w różnym stopniu produkcję endogennego testosteronu u mężczyzn i kobiet. Chociaż Oral Original Turinabol jest uważany za łagodny, nadal będzie powodował hamowanie testosteronu. Chociaż Turninabol nie będzie wchodził w interakcje z receptorem estrogenowym (ER) w podwzgórzu ani z receptorem progesteronu (PgR) i powodować supresję, będzie oddziaływał z receptorem androgenowym (AR) i zmniejszy produkcję gonadotropin. Oznacza to, że terapia po cyklu (PCT) jest zalecana w przypadku stosowania samego Tbol. Anty-estrogeny, takie jak Nolvadex i Clomid, mogą być stosowane w celu zwiększenia endogennej produkcji testosteronu po zastosowaniu Tbol w stosach.

Skutki uboczne hepatotoksyczne i związane z cholesterolem

Ze względu na to, że Turninabol jest doustnym sterydem anabolicznym C17-alfa alkilowanym, wartości wątroby, w tym poziomy AST i ALT, wzrosną wraz z jego użyciem. Jednak, jak wykazano w badaniach medycznych przeprowadzonych na sportowcach z NRD w 1990 roku, dawki 15-35 mg dziennie nie zmieniały znacząco poziomów AST i ALT.

Należy jednak pamiętać, że obecnie dawki Tbol przekraczają 15-35 mg dziennie, często przekraczają 60 mg. Dlatego można by się spodziewać bardziej negatywnego wpływu na wątrobę, nerki i cholesterol. Podobnie jak w przypadku wielu doustnych sterydów, profil cholesterolu u użytkowników może się radykalnie zmienić. HDL może spaść, a LDL może wzrosnąć, powodując złe środowisko dla innych skutków ubocznych związanych z układem sercowo-naczyniowym i zwiększając czynniki ryzyka.

Skutki uboczne układu sercowo-naczyniowego

Jak wcześniej zauważono, poziom cholesterolu może się zmieniać, gdy stosuje się doustne sterydy, nawet przez krótkie okresy. Ostatnie badania wskazały na cholesterol jako jeden z najważniejszych skutków ubocznych związanych ze steroidami, których kulturyści chcą uniknąć. Pogrubienie krwi (liczba czerwonych krwinek), blaszka tętnicza, wysokie ciśnienie krwi, wysoki LDL i niski HDL może i doprowadzi do choroby niedokrwiennej serca (CHD), jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności. Jest to zalecane; wszystkie doustne sterydy są przyjmowane w cyklach 6-8 tygodni i nie dłużej. Zalecane są również suplementy wspomagające, takie jak: kurkumina, cytrusowa bergamotka, witamina K2, omega-3.

Oryginalne dawki i sposób podawania Turanabolu

Oryginalny Turinabol ma niską ocenę androgenną 6 i siłę anaboliczną 53, co czyni go prawie idealnym pod względem porównywania skutków ubocznych i zysków. Ze względu na niski wskaźnik androgeniczny trądzik, agresja, wściekłość i wzrost siły są rzadkie, ale nie występują. W porównaniu do swojego macierzystego hormonu Dianabol, jest słabszym anabolikiem, a kulturyści nie postrzegają Oral Tbol jako środka zwiększającego masę.

Oryginalny Turinabol ma mniej więcej połowę anabolicznego poziomu testosteronu, więc jako wprowadzenie zaleca się dawkowanie w zakresie 40-60 mg dziennie. Oryginalne dawki Turanabolu mogą przekraczać 80-100 mg dziennie, ale kulturyści zgłaszają, że skutki uboczne zaczynają rosnąć, podczas gdy przyrosty pozostają stałe.

Medyczne dawki oryginalnego Turinabolu wynoszą około 5-10 mg dziennie i są podawane osobom z chorobami wyniszczającymi mięśnie. Dawki medyczne dla kobiet zaczynają się od 1 mg dziennie i mogą przekraczać 2,5 mg dziennie (QC).

Historycznie, dawki związane ze sportem i kulturystyką według literatury pokazują nam, że oryginalny Turinabol był używany przez wschodnioniemiecki zespół podnoszący ciężary w dawce 10 g rocznie (27 mg dziennie). 730 mg rocznie (2 mg dziennie).

Sugerowane dawki Turnabol dla początkujących to 30-40 mg dziennie, podczas gdy użytkownicy średniozaawansowani mogą stosować 50-80 mg dziennie. Zaawansowani i profesjonalni kulturyści mogą używać 80-100 mg plus dziennie, a niektóre fora zgłaszają dawki 150 mg. Jednak te bardziej ekstremalne dawki mogą powodować skutki uboczne, a inne androgeny mogą być używane z lepszymi efektami.

Kobiece oryginalne dawki Turinabolu wynoszą od 5 do 10 mg dziennie. Nadużywanie sterydów u kobiet w ekstremalnych dawkach może powodować trwałe objawy wirylizacji, trądzik, agresję i efekty maskulinizujące.

Oryginalny Turinabol ma okres półtrwania 16 godzin. Jest to uważane za długie w porównaniu z innymi androgenami doustnymi. Dianabol, który jest strukturalnie blisko spokrewniony z Tbolem, ma na przykład okres półtrwania 4,5-6 godzin. W wyniku tego długiego okresu półtrwania nie jest wymagane dzielenie dawek Tbol na dwa razy dziennie, ale użytkownik steroidu może przyjmować pełną dzienną dawkę raz dziennie.

Oryginalny Turinabol

Oryginalny Turinabol

Oryginalne cyklu i zastosowania Turanabol

Tbol jest często łączony z innymi sterydami anabolicznymi, wynika to z tego, że jest łagodnym związkiem i obniża naturalny poziom testosteronu u użytkowników. Oryginalny Turinabol nie jest najbardziej anabolicznym ani androgennym ze sterydów, dlatego środki zwiększające masę są bardziej preferowane niż Tbol. Ten stosunkowo łagodny anabolik jest stosowany podczas faz cięcia, okresów utraty tkanki tłuszczowej i kulturystyki przed zawodami.

Oryginalne cyklu Turinabolu mogą polegać na podawaniu doustnie samej dawki 40-60 mg dziennie przez 6-8 tygodni. Zapewni to niezły wzrost siły, beztłuszczowej masy mięśniowej i pozwoli użytkownikowi sterydów na utrzymanie masy mięśniowej w przypadku deficytu kalorii. Zapobieganie rozkładowi białek jest bardzo potrzebną bronią, gdy celem jest osiągnięcie poniżej 10% tkanki tłuszczowej.

Bardziej zaawansowane stosy Oral Original Turinabol mogą oznaczać inne związki, takie jak; Testosteron może służyć do efektów synergicznych. Można stosować preparaty krótko- i długoestrowe testosteronu. Propionian testosteronu w dawce 100 mg wstrzykiwany co drugi dzień z oryginalnym Turinabolem 60 mg dziennie przez 8 tygodni to doskonały zestaw na beztłuszczową masę mięśniową i dietę na lato.

Na przykład podczas dłuższych cykli testosteronu Testosteron Enanthate przez 12 tygodni, przez pierwsze 4-6 tygodni wprowadza się doustną dawkę, podczas gdy testosteron „zaczyna działać”. Jest to termin używany w przypadku, gdy stabilne poziomy w osoczu krwi osiągają szczyt, a przyrosty masy mięśniowej i syntezy białek są największe.

Przegląd i historia oryginalnego Turinabolu

Informacje dotyczące oryginalnego Turinabolu zostały po raz pierwszy opublikowane w 1962 roku, a następnie Chlorodehydromethyltestosterone został wyprodukowany i wydany przez Jenapharm w Niemczech Wschodnich jako oryginalny Turinabol i Oral Original Turinabol. Podobnie jak inne związki, takie jak Anavar (Oxandrolone), Original Turinabol był szanowany przez personel medyczny i lekarzy za jego zdolność do zapewniania dość wyraźnego oddzielenia jego efektów anabolicznych i androgennych, sprzyjając oczywiście efektom anabolicznym. Jest to jeden z powodów, dla których często porównuje się go ze związkami takimi jak Anavar czy Promobolan. W rezultacie, podobnie jak Anavar lub Primobolan, Oral-Original Turinabol znalazł szerokie zastosowanie medyczne nie tylko u dorosłych mężczyzn, ale także u kobiet i dzieci.

W tym czasie Original Turinabol był oferowany w dwóch różnych stężeniach na tabletkę: tabletki 1 mg i tabletki 5 mg. Tabletki 1 mg byłyby zwykle stosowane u osób tradycyjnie bardziej wrażliwych na terapie sterydami anabolicznymi, takich jak kobiety i dzieci. W tamtym czasie był stosowany w medycynie, był przepisywany na wiele różnych dolegliwości, ale był często używany do promowania masy beztłuszczowej w zaburzeniach wyniszczenia, a także do wzmacniania kości i masy.

Później w latach 90. odkryto, że Original Turinabol był jednym z kluczowych sterydów anabolicznych wykorzystywanych przez NRD w ich niesławnym programie antydopingowym sponsorowanym przez państwo, znanym jako State Plan Research Theme 14.25. Plan ten został opracowany przez rząd NRD pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku i wdrożony w latach 1974-1989 w wyraźnym celu podawania sterydów anabolicznych wszystkim ich sportowcom (bez względu na to, czy nie wiedzą, czy nie) w celu dominacji na igrzyskach olimpijskich i innych. międzynarodowe imprezy sportowe.

Podstawowym celem tego programu było po prostu oszukanie systemu testowania sterydów anabolicznych na igrzyskach olimpijskich poprzez podawanie tego, co byłoby wówczas niewykrywalne (ze względu na nie stosunkowo dobrze znane istnienie) sterydów anabolicznych nieświadomym sportowcom, zarówno mężczyznom, jak i kobietom, którzy zostali po prostu poinformowani przez swoich trenerów i trenerów, że dostali drobne niebieskie witaminy. Później okazało się, że większość tych „witamin” to w rzeczywistości Oral-Original Turinabol. Odkryto, że około 10 000 sportowców w ciągu nieco ponad dwóch dekad otrzymało sterydy anaboliczne (z których większość to oryginalny Turinabol), niezależnie od tego, czy wiedzieli o tym, czy nie.

Obecnie nie są znane żadne farmaceutyczne produkcje tego związku, a jego produkcja ogranicza się do producentów podziemnych laboratoriów (UGL).

 

Oryginalny Turinabol Przypisy

  1. https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/4 Chlorodehydromethyltestosteron
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26658226