Oryginalny Testosterone Propionate – Sterydy

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Table of Contents

Jakie właściwości ma oryginalny propionian testosteronu?

  • Pół życia: 4,5 dnia
  • Czas wykrywania: 2 tygodnie
  • Ocena anaboliczna: 100
  • Ocena androgenów: 10

Właściwości oryginalnego propionianu testosteronu

Właściwości oryginalnego propionianu testosteronu są tym, czego każdy osobnik oczekiwałby od jakiegokolwiek innego rodzaju preparatu testosteronu, z wyjątkiem różnych szybkości uwalniania i okresu półtrwania. Testosteron jest tym, co można uznać za całkiem dosłownietheoryginalny steryd anaboliczny, który jest wytwarzany endogennie w sposób naturalny u wszystkich ludzi i u większości gatunków zwierząt. Z tego powodu testosteron jest uważany za najbezpieczniejszy do stosowania steryd anaboliczny, ponieważ organizm każdego człowieka jest już przyzwyczajony do działania testosteronu tylko w mniejszym stopniu. Zasadniczo stosowanie testosteronu w celu poprawy sylwetki i wydajności to po prostu suplementacja dodatkowych hormonów – czynność polegająca na wprowadzaniu do organizmu większej ilości hormonu, który już wytwarza i wykorzystuje.

Sam testosteron posiada umiarkowany poziom aktywności estrogenowej, dzięki czemu wykazuje umiarkowane powinowactwo do wiązania się z enzymem aromatazy (enzymem odpowiedzialnym za przekształcanie testosteronu w estrogen). Dlatego należy spodziewać się umiarkowanego poziomu aromatyzacji przy stosowaniu testosteronu, chyba że używany jest inhibitor aromatazy (taki jak Arimidex , Aromasin , i Letrozol ) w celu zahamowania enzymu aromatazy, a tym samym uniemożliwienia aromatyzacji testosteronu do estrogenu. Dlatego testosteron służy jako korzystny związek do łączenia, ale może być również stosowany do faz cięcia i utraty tłuszczu.

Pod koniec dnia jednak testosteron dowolnego typu jest wymagany w każdym cyklu dowolnego sterydu anabolicznego, przynajmniej w celu utrzymania prawidłowej funkcji fizjologicznej testosteronu w organizmie w okresie, w którym endogenna produkcja testosteronu została zahamowana. lub wyłączyć stosowanie sterydów anabolicznych. Sam testosteron jest również bardzo silnym związkiem anabolicznym, nadającym się nawet samodzielnie do dowolnego celu i jest faktycznie sugerowany jako pierwszy i jedyny steryd anaboliczny, który powinien być stosowany we wszystkich cyklach początkujących i początkujących.

Original Testosterone Propionate historycznie ulegał plotkom wśród sportowców i kulturystów, że jest lepszy w fazach cięcia i utraty tłuszczu, a wielu twierdziło, że zapewnia mniejsze zatrzymywanie wody niż inne zestryfikowane formy testosteronu. Należy to wyjaśnić jako wielką plotkę i nieporozumienie w wyniku wyciągania przez jednostki niewłaściwych wniosków, które nie są oparte na żadnym odpowiednim uzasadnieniu naukowym. Jak wcześniej wyjaśniono, ester propionianowy (lub jakikolwiek ester przyłączony do testosteronu) jest zawsze rozbijany przez enzymy w organizmie, po czym pozostaje 100% czystego, identycznego biologicznie testosteronu.

Ten testosteron może wtedy swobodnie wykonywać swoją pracę w organizmie, co ma miejsce w przypadku wszystkich zestryfikowanych form testosteronu. Dlatego jedynym możliwym ulepszeniem, jakie estryfikacja ma dla właściwości / skutków testosteronu, jest jego okres półtrwania i szybkość uwalniania. Jeśli istnieje jakakolwiek różnica w rzeczywistych doświadczeniach zgłaszanych przez różnych kulturystów i sportowców, najprawdopodobniej byłaby ona skrajnie minimalna, ponieważ estry zasadniczo określają tylko, ile testosteronu jest uwalniane do krwiobiegu w danym przedziale czasowym.

Oryginalne efekty uboczne propionianu testosteronu

Jeśli chodzi o sterydy, królem z nich jest testosteron. Jest nie tylko wytwarzany endogennie wewnątrz ciała (tak można by powiedzieć, że jest wytwarzany naturalnie), ale jest również wytwarzany również w innych częściach ciała. To sprawia, że niezwykle ważne jest, aby o tym pamiętać, ponieważ jest to coś, co jest naturalnie korzystne i warte uzupełnienia. Jeśli jesteś osobą sceptyczną co do stosowania sterydów do długotrwałego stosowania, możesz rozważyć testosteron, zwłaszcza wersję propionianową, ze względu na jego skuteczność przez długi czas jako wysoce biodostępny steryd. Nie tylko zapewnia wysoki poziom skupienia i agresji przy standardowych dawkach, ale jest również stosunkowo luźny, jeśli chodzi o skutki uboczne, ale należy pamiętać, że skutki uboczne istnieją i należy je zauważyć.

Po pierwsze, ponieważ organizm jest tak dobrze przystosowany do testosteronu, należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o jego propionianową wersję, jest to jeden z najlepiej przebadanych sterydów na całym świecie. Był to jeden z pierwszych sterydów zsyntetyzowanych do egzogennego stosowania czegoś wytwarzanego endogenicznie, więc tylko z tego powodu świat nauki i sportu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak skuteczny może być testosteron w dłuższej perspektywie. To zdecydowanie coś, co powinieneś cenić, jeśli chcesz zwiększyć swoje możliwości jako sportowca lub po prostu kogoś, kto chce przenieść swoje wysiłki na regenerację na wyższy poziom. To sprawia, że testosteron jest wartym wypróbowania suplementem. Powodem tego jest fakt, że „plan”, z którego składa się testosteron, jest czymś, do czego organizm ludzki jest już dość przyzwyczajony. W porównaniu z innymi rodzajami planów lub formuł, jest to coś, co w innym przypadku nie jest w stanie wytrzymać pełnego obciążenia, jakiego można by się spodziewać po typowej dawce.

Poza tym korzyści płynące z testosteronu i stosunkowo niskie skutki uboczne są świetne, gdy zestawisz testosteron z innym rodzajem związku, takiego jak trenbolon lub czymś podobnie toksycznym i szkodliwym.

Estrogenne skutki uboczne

Jeśli chodzi o sterydy, to niewątpliwie skutki uboczne, które najbardziej przerażają ludzi, to te związane z estrogenem i jego skutkami ubocznymi. Jest to bardzo częste, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że jako mężczyzna głównym powodem, dla którego masz męskie cechy, jest wyższy poziom testosteronu w porównaniu z estrogenem. W przypadku kobiet sytuacja jest odwrotna. Jest to bardzo ważne, aby zrozumieć, ponieważ za każdym razem, gdy podajesz związek egzogenny, masz zamiar stracić poziom hormonów.

Oznacza to, że za każdym razem, gdy angażujesz się w stosowanie jednego z tych związków, musisz zrozumieć, że za każdym razem, gdy wprowadzasz wyższe poziomy związków androgennych (związki wytwarzające testosteron), będą one skutkować zwrotnym poziomem estrogenu w odpowiedzi. Jest to bardzo ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz w stanie powstrzymać złych efektów, których w innym przypadku doświadczyłbyś ze związku.

Jedną z najpopularniejszych reakcji, jakie można mieć po wstrzyknięciu testosteronu, są typowe estrogenne skutki uboczne, które można uzyskać z każdym androgenem. Głównym problemem, którego obawia się większość ludzi, jest ginekomastia. Jest to bardzo częsty objaw u mężczyzn w wyniku nierównowagi estrogenowej i chociaż częściej występuje u chłopców, którzy osiągają dojrzałość płciową, w rzeczywistości występuje również u mężczyzn w wieku dorosłym, zwłaszcza gdy nadużywają lub niewłaściwie używają związków androgennych. Ale oprócz ginekomastii możliwe jest również wystąpienie objawów podobnych do tych u kobiet, które mają bardzo wysoką aktywność estrogenową.

Obejmowałoby to wzdęcia, zwiększoną zmienność zdolności emocjonalnych (tj. Stawanie się głośne emocjonalnie, częściej demonstracyjnie zdenerwowane, cały szereg innych problemów). Są to bardzo ważne, aby zwrócić uwagę, ponieważ bez zwracania na nie uwagi nie byłbyś w stanie odróżnić emocji od następnej. Przede wszystkim dlatego tak ważne jest monitorowanie objawów, ponieważ jeśli naprawdę wymkną się one spod kontroli, może być za późno, aby je zatrzymać.

Na szczęście, jeśli napotkasz aktywność estrogenową, powinieneś mieć pod ręką albo inhibitor aromatazy (AI), albo SERM. AI pomoże obniżyć poziom estrogenu w surowicy, co jest ważne, jeśli chcesz faktycznie zmniejszyć ilość estrogenu w organizmie. Z SERM , służy jako sposób na blokowanie wiązania testosteronu z enzymem, który przekształca testosteron w estrogen. Jeśli możesz to zablokować, zapobiegniesz efektom estrogenowym, ale możesz nie być w stanie powstrzymać innych rodzajów skutków ubocznych. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć skutki obu i wiedzieć, czego użyć, aby zapobiec niektórym skutkom ubocznym. Jeśli nie chcesz ginekomastii, SERM zdziała cuda blokując testowi możliwość wiązania się z enzymem. Ale jeśli chcesz obniżyć poziom estrogenu w surowicy, znowu będziesz potrzebować sztucznej inteligencji.

Androgenne skutki uboczne

Pamiętaj, że tak jak testosteron wiąże się z organizmem i wywołuje efekty estrogenne, tak samo ma działanie androgenne. W przeciwnym razie byłyby one znane jako efekty, które mogą spowodować szereg efektów zorientowanych na mężczyzn. Przede wszystkim dlatego, gdy ludzie biorą testosteron, pojawiają się stereotypowe skutki uboczne, które są często używane kpiąco. Po pierwsze, fakt, że wielu mężczyzn z wysokim testem ma tendencję do łysienia, nie jest przypadkiem. Podobnie jak wiąże się z enzymem aromatazy wytwarzającym działanie estrogenne, testosteron wiąże się również z enzymem 5-alfa-reduktazy i jako efekt uboczny wytwarza DHT (dihydrotestosteron). DHT jest świetny do niesamowitych przyrostów siły i mocy, ale jest naprawdę zły, jeśli chcesz mieć pełną głowę włosy .

To dlatego, że kiedy DHT jest produkowany, tworzy się w określonych obszarach ciała, głównie na skórze głowy, prostacie i skórze, powodując w ten sposób różne skutki uboczne po wystąpieniu wiązania. W skórze głowy może wywoływać łysienie typu męskiego, coś, co jest bardzo często obserwowane u mężczyzn z cechą genetyczną łysina już wbudowany. Jest to ważne, aby pamiętać, ponieważ jeśli tego rodzaju skutki uboczne są dla Ciebie przełomem, zdecydowanie musisz rozważyć alternatywną metodę wzmacniania związków egzogennych. W przeciwnym razie naprawdę będziesz musiał przemyśleć, czego używasz jako suplementu.

Jednak tak jak masz opcje w walce z rodzajami problemów, które napotykasz, jeśli chodzi o związki estrogenowe, masz opcje, jeśli chodzi o radzenie sobie z DHT. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli chcesz zatrzymać konwersję DHT, nadal będziesz mieć wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia androgennych skutków ubocznych, ponieważ androgenne działanie testosteronu jest tak silne. Po pierwsze, możesz użyć takich związków jak Proscar lub Dutasteride do zwalczania skutków androgennych powszechnie występujących w DHT. Oprócz męskiego wzoru łysina , tłusta skóra, podrażnienia, przerost prostaty, i trądzik są również skutkami ubocznymi, których można doświadczyć podczas stosowania DHT. Bardzo podobne do związków estrogenowych, skutki uboczne naśladują te, których możesz doświadczyć, gdy kiedykolwiek miałeś do czynienia z nieestetycznymi konsekwencjami dojrzewania jako chłopiec.

Skutki uboczne supresji testosteronu

Jeśli chodzi o użycie dowolnego związku egzogennego, musisz zrozumieć, że narażasz swoje ciało na ryzyko. Niezależnie od tego, czy robisz to z ciekawości, kulturystyka , wyniki sportowe lub aby poprawić jakość swojego życia, musisz mieć świadomość, że za każdym razem, gdy zdecydujesz się na użycie związku androgennego, takiego jak testosteron, musisz bardzo uważnie go używać, a zwłaszcza przestać go używać. Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale właśnie dlatego należy zdawać sobie sprawę z efektów ubocznych podczas stosowania jakiegokolwiek leku wytwarzającego testosteron. Jednym z najważniejszych skutków ubocznych, o których musisz wiedzieć, jest koncepcja wyłączenia. Zamknięcie jest tym, co dzieje się, gdy wprowadzasz do swojego organizmu bardzo silny związek androgenny. Dzieje się tak, gdy twoje ciało odczytuje wprowadzenie substancji, ponieważ nie ma już potrzeby wytwarzania testosteronu. Następnie, jak sama nazwa wskazuje, wyłącza produkcję testosteronu i zamiast tego umożliwia wstrzyknięcie sobie egzogennego hormonu.

Może to działać przez bardzo krótki czas, na przykład jeśli prowadzisz bardzo silny cykl podmuchowy steroidu, ale przez długi czas nie jest to trwałe. Dzieje się tak, że twoje ciało może przejść bardzo uciążliwy okres zwany hipogonadyzmem, w którym organizm w naturalny sposób przestaje wytwarzać testosteron. W dłuższej perspektywie może to być katastrofalne konsekwencje, więc zamiast mieć z tym do czynienia, musisz być odpowiedzialny za to, jak używasz związków. Kiedy skończysz z cyklum, musisz zrobić coś, co nazywa się PCT lub terapią po cyklu.

Oznacza to, że będziesz musiał użyć sztucznej inteligencji, aby obniżyć poziom estrogenu w swoim ciele, a także upewnij się, że bierzesz HCG, który jest naturalnie wytwarzanym hormonem, który stymuluje twoje jądra do produkcji testosteronu. Jeśli nie zastosujesz się do tej rady, bardzo dobrze możesz wziąć TRT (terapia zastępcza testosteronem) równe dawki na całe życie w celu rekalibracji produkcji testosteronu. Jednak zdarza się to bardzo rzadko, chyba że nastąpi przerażające nadużywanie związków androgennych. Jeśli jesteś biegły w zakresie szybkiego angażowania się w wykorzystanie sztucznej inteligencji i mieszanki do ponownego stymulowania produkcji, nie będziesz musiał się o nic martwić.

Hepatotoksyczne skutki uboczne

Oprócz typowych skutków ubocznych, które mogą być w mniejszym lub większym stopniu kwestią niedogodności, musisz mieć świadomość, że jakiekolwiek stosowanie związków androgennych może być również szkodliwe dla zdrowia wątroby. Komórki w wątrobie to komórki organizmu, które regenerują się najdłużej, co oznacza, że w przypadku trwałego uszkodzenia tych komórek może być konieczne przeszczepienie wątroby. To bardzo skrajny przykład, ale może się zdarzyć, jeśli nie będziesz dbać o wątrobę. Zamiast pozwalać na to, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że każdy rodzaj androgenów powoduje pewną toksyczność i obciąża układ limfatyczny, aby wszystko wyczyścić. Należy jednak podkreślić, że androgeny MOGĄ być szkodliwe dla wątroby i mogą nie zależeć od tego, czego używasz.

W przypadku rekwizytu testowego nie musisz się w ogóle martwić toksycznością wątroby. Po pierwsze, gdybyś wstrzyknął tę substancję, całkowicie pominąłbyś wątrobę. Kiedy przyjmujesz coś doustnie, substancja przechodzi przez wątrobę, aby zostać wewnętrznie „sprawdzona” przez system. To, co robi, to upewnienie się, że wszystko, co spożyłeś, zostało odpowiednio zsyntetyzowane i przeanalizowane od wewnątrz, a kiedy to zostanie osiągnięte, zostanie ustalone, czy jest to zdrowa substancja, którą można wchłonąć. Po licznych badaniach wykazujących znaczne dawki doustne preparatu testowego, wykazano, że substancja nie jest w ogóle hepatotoksyczna, innymi słowy, jest to coś, co można przyjmować bez obawy o toksyczność wątroby.

Wpływ na układ sercowo-naczyniowy

Należy zauważyć, że w przypadku każdego związku androgennego, którego używasz, możesz zauważyć zmianę poziomu cholesterolu. Może również wpływać na ciśnienie krwi. Należy jednak zauważyć, że główna przyczyna tego efektu jest skorelowana ze sprzężeniem zwrotnym, które można zobaczyć wraz ze spadkiem poziomu estrogenu. Estrogen, tak samo jak zła reputacja, jest dla Ciebie bardzo ważny dla zapewnienia prawidłowego poziomu sercowo-naczyniowego. Mając go na miejscu, musisz zrozumieć, że twój układ sercowo-naczyniowy będzie kontrolowany.

Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zamordować całkowicie poziomu estrogenu za pomocą sztucznej inteligencji. Zamiast próbować całkowicie wyeliminować estrogen w organizmie, rozważ mniejszą dawkę, aby nieco go zmniejszyć, zapewni to prawidłowe stosowanie androgenu bez narażania zdrowia układu krążenia. Jednak utrzymując dobrą dietę i promując ćwiczenia sercowo-naczyniowe, możesz powstrzymać typowe negatywne skutki, jakie możesz uzyskać w zakresie zdrowia układu krążenia.

Oryginalne dawkowanie propionianu testosteronu

Oryginalny propionian testosteronu powinien być podawany często ze względu na jego krótki okres półtrwania. Ten krótko działający wariant testosteronu jest wstrzykiwany domięśniowo głęboko do mięśnia przy użyciu sterylnej igły o rozmiarze minimum 5 ”, 8 lub 1 cala. Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas wstrzyknięcia domięśniowego. Sterylność jest ważna, nowe igły, beczki i strzykawki muszą być używane w gazikach nasączonych alkoholem.

W przypadku leczenia niskiego poziomu testosteronu dawki 50 mg są stosowane trzy razy w tygodniu lub co drugi dzień (EOD). Jednak oryginalny propionian testosteronu nie jest powszechnym zastosowaniem w hipogonadyzmie ze względu na dużą liczbę regularnych zastrzyków. Endokrynolodzy skłaniają się ku dłuższym estrom testosteronu, takim jak: Testosteron Enanthate i Testosteron Cypionate, ponieważ są podawane dwa razy w tygodniu lub raz w tygodniu w dawkach 100-150 mg w celu leczenia niskiego poziomu testosteronu.

W celu zwiększenia wydajności wstrzykuje się oryginalny propionian testosteronu 50-100mg co drugi dzień lub w większych dawkach, jeśli sportowcy lub kulturyści są bardziej doświadczeni. Jako podstawa cyklu sterydowego, oryginalny propionian testosteronu może być użyty do zastąpienia endogennego testosteronu lub jako sam wzmacniacz wydajności. Jako lek zwiększający wydajność (PED), sugeruje się 100 mg dziennie w połączeniu z AI lub SERM w celu kontrolowania estrogennych skutków ubocznych. Zaleca się stosowanie Aromasin w dawce 25 mg dziennie lub Arimidex 1 mg co drugi dzień, aby utrzymać poziom estrogenu w normalnym zakresie.

Oryginalny propionian testosteronu można łączyć z doustnymi sterydami anabolicznymi 17aa, takimi jak: Dianabol , Winstrol i Anavar (Oxandrolone) . Ten egzogenny testosteron do wstrzykiwań może być również stosowany synergistycznie z octanem trenbolonu, NPP lub innymi krótko działającymi sterydami anabolicznymi, takimi jak Winstrol Depot.

Kup oryginalny propionian testosteronu online

Wiele osób kupuje oryginalny propionian testosteronu w Internecie, ponieważ jest to powszechny steryd anaboliczny do wstrzykiwań oferowany przez źródła internetowe i dostawców siłowni. Internetowe źródła sterydów zwykle oferują Test Prop w wielu różnych markach. Oryginalny propionian testosteronu jest znany z tego, że jest bolesnym zastrzykiem, ale stało się to sławne, gdy pojawiła się fiolka 100 mg / ml 10 ml British Dragon, a wielu użytkowników sterydów skarżyło się na bolesny ból po wstrzyknięciu. Laboratoria podziemne (UGL) wytwarzają teraz ten związek z oleinianem etylu (EO), co czyni go bezbolesną procedurą wstrzyknięcia.

Ryzyko związane z zakupem oryginalnego propionianu testosteronu jest liczne. Po pierwsze, możesz zostać oszukany przez dostawcę internetowego. Mogą zabrać pieniądze za pośrednictwem Western Union (lub dowolnej usługi przekazu pieniężnego), a następnie nie wysłać zakupionego produktu. Po drugie, i co ważniejsze, oryginalny propionian testosteronu jest substancją kontrolowaną zgodnie z harmonogramem III. Posiadanie i handel pociągają za sobą kary więzienia i nieograniczone grzywny. Aby używać oryginalnego propionianu testosteronu w Stanach Zjednoczonych, musisz mieć ważną receptę.

Oryginalny Testosterone Propionate - Sterydy

Oryginalny Testosterone Propionate – Sterydy

Charakterystyka chemiczna oryginalnego propionianu testosteronu

Jak wcześniej wspomniano, oryginalny propionian testosteronu jest po prostu Testosteron z estrem propionianowym związanym ze strukturą chemiczną testosteronu. Konkretnie „propionian” to kwas propionowy, ale po związaniu z testosteronem jest właściwie określany w chemii jako wiązanie estrowe (lub wiązanie estrowe). Kwas propanowy jest związany z grupą 17-beta hydroksylową w strukturze testosteronu. Zestryfikowane sterydy anaboliczne są lepiej rozpuszczalne w tłuszczach i powoli uwalniają się z miejsca wstrzyknięcia – jednak nie jest to główny powód, dla którego estry zwiększają szybkość uwalniania sterydu anabolicznego.

Głównym powodem wydłużenia jego okresu półtrwania i szybkości uwalniania jest to, że gdy oryginalny propionian testosteronu dostanie się do krwiobiegu, enzymy działają w celu zerwania wiązania między estrem a hormonem, co zajmuje różną ilość czasu. W rezultacie ester jest usuwany z hormonu przez enzymy, a pozostaje czysty testosteron, który może wykonywać swoją pracę w organizmie. Ten proces enzymów odszczepiających ester od cząsteczki testosteronu jest odpowiedzialny za wolniejsze tempo uwalniania. Sam testosteron bez związanego z nim estru ma okres półtrwania około 2 – 4 godziny . Kiedy Propionian ester jest do niego dołączony, tworząc Oryginalny Propionian Testosteronu, okres półtrwania testosteronu jest teraz wydłużony do 4,5 dnia, zapewniając wolniejsze uwalnianie i aktywność hormonu.

Przegląd i historia oryginalnego propionianu testosteronu

Szczegóły i informacje dotyczące oryginalnego propionianu testosteronu zostały po raz pierwszy opublikowane i wydane w 1935 roku w wyniku różnych metod określenia najlepszego możliwego sposobu maksymalizacji wykorzystania samego testosteronu, ponieważ, jak wspomniano powyżej, nieestryfikowany testosteron ma bardzo krótki okres półtrwania. Wkrótce potem Schering AG (z siedzibą w Niemczech) rozpoczęła produkcję i wprowadzanie na rynek pierwszego oryginalnego produktu propionianu testosteronu pod nazwą handlową Testoviron , która do dziś jest bardzo popularną marką. Oryginalny propionian testosteronu był pierwszym zestryfikowanym wariantem testosteronu, jaki kiedykolwiek powstał, i jest najstarszą używaną zestryfikowaną formą testosteronu z połowy lat trzydziestych XX wieku.

Z tego powodu ogromne ilości oryginalnego propionianu testosteronu znajdowały się na rynku leków na receptę w Stanach Zjednoczonych i były najpowszechniej stosowaną formą testosteronu na świecie do lat 60. W latach pięćdziesiątych XX wieku oryginalny propionian testosteronu był tylko jednym z 3 dostępnych sterydów anabolicznych ( Zawiesina testosteronu , Oryginalny propionian testosteronu i metylotestosteron). Obecnie istnieją setki analogów sterydów anabolicznych. Mało znanym faktem jest również to, że oryginalny propionian testosteronu został również opracowany w formie podpoliczkowej i podjęzykowej, która nie była zbyt popularna, a następnie zaprzestano jej stosowania w latach 80. Postacie podjęzykowe i podpoliczkowe to tabletki przeznaczone do wchłaniania przez błony śluzowe pod językiem (podjęzykowo) w miarę rozpuszczania tabletki lub przez błony śluzowe między powierzchnią dziąseł a policzkiem / wargą.

Oryginalny propionian testosteronu cieszył się dużą popularnością w medycynie do różnych zabiegów medycznych wkrótce po jego uwolnieniu. Obejmowały one: leczenie męskiego niedoboru androgenów (andropauza lub hipogonadyzm), leczenie dysfunkcji seksualnych i menopauzy, leczenie przewlekłych dysfunkcyjnych krwawień z macicy (krwotok miesiączkowy), leczenie endometriozy i wiele innych niezliczonych zastosowań medycznych. Ostatecznie, podobnie jak w przypadku wszystkich sterydów anabolicznych, zatwierdzone metody leczenia oryginalnego propionianu testosteronu zostały ostatecznie zredukowane przez FDA w wyniku zwiększonej kontroli nad rynkiem leków na receptę przyznanej FDA przez rząd Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie testosteron będzie stosowany tylko u pacjentów płci męskiej.

Oryginalny Testosterone Propionate – Sterydy Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=0vXTBwAAQBAJ&pg=PA641&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=5GpcTQD_L2oC&pg=PA1002&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1578009/