Testosterone Propionate Dawkowanie

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Propionian testosteronu jest uważany za dość popularny i powszechny steryd anaboliczny, ale w znacznie mniejszym stopniu niż większość innych zestryfikowanych wariantów testosteronu. Wynika to z wcześniej wspomnianego aspektu niedogodności dotyczących dawek propionianu testosteronu i harmonogramów dawkowania, które zostaną dokładniej wyjaśnione. Testosteron w dowolnej jego postaci służy jako absolutnie niezbędny steryd anaboliczny, który powinien być stosowany dosłownie w każdym cyklu i nie ma wyjątków od tej reguły.

W szczególności propionian testosteronu jest rzadziej stosowany jako steryd anaboliczny po raz pierwszy przez zupełnie nowych początkujących w świecie sterydów anabolicznych. Wynika to z jego krótko działającego charakteru z krótkim okresem półtrwania, który wymaga częstych dawek propionianu testosteronu (przynajmniej co drugi dzień zastrzyków), co stanowi znacznie większy stopień niedogodności dla początkujących, ponieważ większość nowoprzybyłych może nie cieszyć się. taki niewygodny harmonogram administracji. Dlatego Testosteron Enanthate i Cypionian testosteronu są znacznie bardziej popularne i powszechne wśród początkujących, które wymagają tylko dwóch wstrzyknięć co tydzień.

We wstępie wspomniano, że sam testosteron ma umiarkowany poziom aktywności estrogenowej ze względu na umiarkowany poziom interakcji z enzymem aromatazy. Należy to zawsze wziąć pod uwagę, biorąc pod uwagę dawki propionianu testosteronu, ponieważ poziom aromatyzacji, a tym samym aktywność estrogenów, zawsze będzie zależna od dawki, przy czym dawki propionianu testosteronu, które są wystarczająco wysokie w celu poprawy sylwetki i wydajności, zawsze będą wystarczająco wysokie do promowania znacznych ilości aromatyzacja . Im wyższa dawka aromatyzowanego androgenu (takiego jak testosteron), który zostanie użyty, spowoduje to wzrost szybkości aromatyzacji. Przynajmniej umiarkowane ilości inhibitora aromatazy są zawsze zalecane w cyklu obejmującym kulturystyczne dawki testosteronu, ale zostanie to omówione bardziej szczegółowo w sekcji dotyczącej skutków ubocznych tego profilu.

Niezwykle ważną kwestią, którą należy wyjaśnić czytelnikowi, zanim zostaną wymienione przykładowe cyklu, jest fakt, że testosteron powinien być zawsze uważany za podstawowy związek każdego i wszystkich cykli sterydów anabolicznych. Powinien to być również pierwszy i jedyny związek stosowany w pierwszym cyklu dla początkujących, a różne przyczyny są następujące:

1. Zabezpieczone miejsce testosteronu w każdym cyklu sterydów anabolicznych jest absolutnie niezbędne za każdym razem. Na czas trwania cykli sterydów anabolicznych endogenna naturalna produkcja testosteronu będzie zawsze stłumiona i / lub całkowicie zatrzymana z powodu użycia egzogennych androgenów. Stosowanie jakiejś formy egzogennego testosteronu jest zawsze konieczne w celu utrzymania prawidłowych funkcji fizjologicznych, którymi kieruje testosteron w przypadku braku odpowiedniego endogennego Poziom testosteronu .

3. Testosteron jest jednym z najbardziej wszechstronnych sterydów anabolicznych pod względem schematu dawkowania i stosowania w cyklach. Działa jako doskonały środek spęczniający i wzmacniający, doskonały związek budujący masę, a także może być skutecznie stosowany do cykli cięcia i utrata tłuszczu fazy.

Medyczne dawki propionianu testosteronu

W medycynie propionian testosteronu jest stosowany głównie w leczeniu niedoboru androgenów u dorosłych mężczyzn (hipogonadyzm lub andropauza). 25 mg 2-3 razy w tygodniu . Nowoczesne wytyczne dotyczące recept i zakres 25 – 50 mg podawane co drugi dzień lub co dwa dni w sumie 2-3 razy w tygodniu .

Propionian testosteronu jest również stosowany, choć rzadko, jako terapia wspomagająca u kobiet z rakiem piersi, a ponieważ jest to tak rzadkie zastosowanie, wytyczne dotyczące takiego stosowania nigdy nie zostały utrwalone. Jednak w jednym badaniu przeprowadzonym w ciągu 16 miesięcy od października 1946 r. Do stycznia 1948 r. 12 chorych na raka piersi stosowało propionian testosteronu w dawce 150 mg tygodniowo (50 mg co drugi dzień). Ta konkretna dawka byłaby uważana za zbyt wysoką dla samic, ale w warunkach uznano to za konieczne.

Dawki dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych propionianów testosteronu

Ze względu na sylwetkę i poprawki wydajności , Dawki propionianu testosteronu są bardzo podobne do łącznych tygodniowych dawek każdego pojedynczego preparatu testosteronu. Różnica w stosunku do dawek propionianu testosteronu polega na tym, że należy go podawać częściej. Dawki dla początkujących propionianu testosteronu mieszczą się zwykle w zakresie 300-500 mg tygodniowo, szczególnie w przypadku pierwszego cyklu sterydów anabolicznych (zwykle odpowiada to 75-125 mg co drugi dzień). Nawet najniższy koniec zakresu, 300mg , przyniesie radykalną poprawę sylwetki i siły, pod warunkiem, że odżywianie i trening początkującego są odpowiednio dostosowane i rygorystyczne. Pośrednie dawki propionianu testosteronu będą na ogół mieścić się w zakresie 500 – 700 mg tygodniowo (co przekłada się na 125 – 175 mg co drugi dzień), bez potrzeby przekraczania 500 mg przez większość czasu.

Wiadomo, że niektórzy średniozaawansowani użytkownicy zapuszczają się nieco wyżej, ale zwykle nie powinno to być konieczne, jeśli ponownie, poszczególne składniki odżywiania i treningu mają odpowiednią strukturę. Zaawansowane dawki propionianu testosteronu zwykle nie rosną wyżej niż dawki pośrednie, ale wiadomo, że ryzykują nawet 700 – 1000mg tygodniowo lub więcej (te dawki przekładają się na 175 – 250 mg tygodniowo).

Jednak bardzo ważne jest, aby pamiętać nacisk na odżywianie i szkolenie jako kluczowe czynniki decydujące o tym, w jakim kierunku jednostka zmierza swoje cele. Inny bardzo ważny nacisk kładzie się również na fakt, że wyższe dawki i zbyt wysokie dawki nie są definicją zaawansowanego użytkownika sterydów anabolicznych jakiegokolwiek typu. Pamiętaj, że zwiększone dawki testosteronu propionianu zawsze będą skorelowane ze wzrostem aromatyzacji i nasileniem skutków ubocznych.

Nie zawsze jest konieczne, aby testosteron był używany w dużych dawkach kulturystycznych jako główny anabolik w cyklu. Propionian testosteronu będzie często układany razem z innymi sterydami anabolicznymi w danym cyklu. Ponieważ osoba korzystałaby jednocześnie z innych sterydów anabolicznych, nie zawsze jest konieczne uruchamianie testosteronu w dawkach 300 mg, 500 mg, 700 mg , albo więcej. W takim cyklu testosteron może zostać zdegradowany do roli wspomagającej w dostarczaniu TRT (Terapii Zastępczej Testosteronu), podczas gdy inne związki są wykorzystywane jako podstawowe anaboliki budujące mięśnie. Taka jest koncepcja uruchamiania testosteronu w dawkach TRT.

Ideą tej koncepcji jest wykorzystanie testosteronu na poziomie możliwie najbliższym odzwierciedleniu fizjologicznej dawki wytwarzanej endogennie przez organizm. Celem takiej praktyki jest utrzymanie prawidłowych, normalnych funkcji fizjologicznych, którymi rządzi i reguluje testosteron w organizmie, a dzieje się to w okresie, w którym naturalna endogenna produkcja testosteronu użytkownika jest zatrzymana lub stłumiona w wyniku działania anabolicznego. steroidy używane w cyklu.

Właściwe dawki propionianu testosteronu dla celów TRT wynoszą około 100 mg tygodniowo i nie więcej (przekłada się to na 25 mg co drugi dzień) , widząc, że organizm ludzki wytwarza endogennie około 50 – 70 mg (w zależności od czynników takich jak genetyka, wiek, styl życia itp.). Służy to również podwójnej funkcji, w której eliminuje lub obniża tempo aromatyzacji testosteronu do estrogenu, eliminując zapotrzebowanie na inhibitory aromatazy u wszystkich osób oprócz najbardziej wrażliwych.

Kobiece dawki propionianu testosteronu

Stosowanie propionianu testosteronu wśród kobiet stosujących sterydy anaboliczne jest bardzo rzadkie, biorąc pod uwagę jego silną ocenę androgenną w porównaniu z innymi sterydami anabolicznymi, które mogą być słabsze pod tym względem. Propionian testosteronu jest stosowany w medycynie do leczenia kobiet pacjentek z rakiem piersi, a także do leczenia transseksualnej transformacji kobiety w mężczyznę.

Nie jest zalecany dla kobiet w celu zwiększenia wydajności i poprawy sylwetki ze względu na silną tendencję do manifestacji efektów wirylizacji, które mogą bardzo szybko ujawnić się podczas stosowania silnych androgenów, takich jak Testosteron , Trenbolon , itp. Stwierdzono, że istnieje niewielka liczba kobiet, które preferują propionian testosteronu, ze względu na fakt, że poziomy propionianu testosteronu w osoczu krwi (ze względu na krótki ester) są znacznie łatwiejsze do utrzymania.

Dzieje się tak zwykle w przypadku, gdy objawy wirylizacji stają się wyraźne, zaprzestanie stosowania związku spowoduje szybkie usuwanie z organizmu w ciągu kilku dni ze względu na krótki okres półtrwania (zamiast tygodni, jak w przypadku dłuższych estrowych form testosteronu). Kobiece dawki propionianu testosteronu w tym przypadku mieszczą się w zakresie 25 mg co 5 – 7 dni przez średnio 6 – 8 tygodni (i często krócej).

Właściwe podawanie i czas dawkowania propionianu testosteronu

Propionian testosteronu ma okres półtrwania wynoszący 4,5 dnia ze względu na krótszy ester propionianu w porównaniu z dłuższymi estrami odmian testosteronu. Dawki propionianu testosteronu wymagają wstrzyknięć co najmniej co drugi dzień, niezależnie od dni tygodnia, tak aby zapewnić stabilny poziom we krwi. Na przykład, jeśli intencją osoby jest podawanie 400 mg propionianu testosteronu tygodniowo, zaleca się wstrzyknięcie 100 mg w poniedziałek, 100 mg w środę, 100 mg w piątek, 100 mg w niedzielę, 100 mg we wtorek itd.

Należy mieć świadomość, że propionian testosteronu nie jest preferowany przez osoby nie tylko ze względu na problem częstych zastrzyków, ale także dlatego, że większość propionianu testosteronu jest przez wielu uważana za bardzo bolesny zastrzyk. Wynika to częściowo z powodu krótkiego łańcucha estru propionianowego, o którym wiadomo, że podrażnia miejsce wstrzyknięcia, a także częściowo z powodu większych ilości współrozpuszczalników (takich jak alkohol benzylowy i benzoesan benzylu), które są znane z również podrażnienie miejsca wstrzyknięcia, ale są konieczne w większych ilościach w preparatach sterydów anabolicznych o wysokim stężeniu.

Niektórzy użytkownicy mogą być bardzo wrażliwi na te efekty i będą unikać propionianu testosteronu za wszelką cenę, ponieważ reakcje u osób bardzo wrażliwych mogą powodować intensywny ból w miejscu wstrzyknięcia, któremu towarzyszy niewielka gorączka, która zwykle utrzymuje się przez 2 – 4 dni po podaniu. kilka pierwszych zastrzyków. Potencjalne podrażnienie i bolesność w miejscu wstrzyknięcia w połączeniu z faktem, że propionian testosteronu musi być często podawany, jest powodem, dla którego nie jest on wysoce preferowanym wariantem testosteronu, z wyjątkiem małej niszy użytkowników.

Testosterone Propionate Dawkowanie

Testosterone Propionate Dawkowanie

Oczekiwania i wyniki dawek testosteronu Enanthate

Ponieważ propionian testosteronu jest oczywiście testosteronem, cierpi na umiarkowaną aromatyzację, która powoduje estrogenowe skutki uboczne wzdęcia, zatrzymywanie wody, podwyższone ciśnienie krwi (w wyniku wzdęcia) i ryzyko ginekomastia . Ten miękki i opuchnięty wygląd, który powoduje wzdęcia, jest ogólnie niepożądany dla większości użytkowników, którzy chcą zaangażować się w cyklu cięcia lub cyklu beztłuszczowej. Dlatego propionian testosteronu musi być stosowany z inhibitorem aromatazy, aby wyłączyć enzym aromatazy i wyeliminować efekt zatrzymywania wody przez konwersję estrogenu, co powinno skutkować twardszą sylwetką bez miękkich obrzęków.

W ten sposób testosteron może być z powodzeniem stosowany jako związek utwardzający i tnący, a także do przyrostów masy beztłuszczowej. Niektóre osoby wolą zatrzymywanie wody, przekonane, że pomaga to w ochronie tkanek i tkanki łącznej przed stresorami związanymi z dużymi przyrostami siły i podnoszeniem ciężarów, dlatego w tym przypadku preferowany jest testosteron jako związek zwiększający masę i siłę. W każdym razie testosteron jest również doskonałym związkiem do kompleksowych cykli łączenia i zwiększania siły, co wydaje się być głównym jego zastosowaniem wśród kulturystów i sportowców. Jest to bardzo wszechstronny związek, który może zapewnić siłę anaboliczną niezbędną w fazach łączenia.

 

Testosterone Propionate Dawkowanie Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=0vXTBwAAQBAJ&pg=PA641&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=5GpcTQD_L2oC&pg=PA1002&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false