Oryginalny Halotestin (Fluoxymesterone)

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Jakim rodzajem steroidu jest Original Halotestin?

  • Pół życia: 9,5 godziny
  • Czas wykrywania: 2 miesiące
  • Ocena anaboliczna: 1900
  • Ocena androgenów: 850

Jakie właściwości ma oryginalny Halotestin

Jak wcześniej wspomniano, Halo jest niezwykle silnym i silnym analogiem sterydów anabolicznych, posiadającym siłę anaboliczną 19 razy większą niż testosteron oraz siła androgenna 8,5 razy siła Testosteron . Jednak wyjaśniono również, że w praktyce ustalono, że ma nieco mniejszą siłę anaboliczną u ludzi. Sportowcy i kulturyści powinni cieszyć się ogromnym wzrostem siły, beztłuszczowym wzrostem mięśni i poprawą definicji. Wzrost wielkości miał rzekomo być niewielki, ale nie ekstremalny.

Metylacja 17thwęgiel (znany również jako C17-alfa alkilacja) przedstawia wady oryginalnej halotestyny powodującej pewien stopień hepatotoksyczności w organizmie i zostało to uwzględnione. Stopień, w jakim objawia się ta hepatotoksyczność, zostanie szerzej omówiony w części tego artykułu dotyczącej skutków ubocznych oryginalnego halotestyny. Jest to czynnik, który powinien wziąć pod uwagę i o którym powinni pamiętać wszyscy potencjalni użytkownicy, którzy chcą stosować oryginalny Halotestin.

Wreszcie, ze względu na niezdolność do interakcji z enzymem aromatazy, a tym samym uniknięcia jakiejkolwiek konwersji estrogenu, przy Halo nie powinno być widoczne żadne ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych związanych z estrogenem w jakiejkolwiek dawce. Oznacza to, że użytkownicy nie mogą spodziewać się retencji wody, która prowadziłaby do opuchniętego, wzdętego i miękkiego wyglądu, który jest często niepożądany, szczególnie w okresach cięcia i utraty tkanki tłuszczowej oraz w fazach przed zawodami dla konkurencyjnych kulturystów.

Przegląd i historia oryginalnego Halotestinu

Pierwsze szczegóły oryginalnego Halotestina zostały opublikowane i wydane w 1956 roku jako Fluoksymesteron gdy wkrótce potem badano i oceniano w laboratoriach, że związek ten posiada prawie 20-krotnie większą siłę anaboliczną niż metylotestosteron. Jednak stwierdzono, że jego siła anaboliczna u ludzi nie jest tak silna, jak teoretycznie wskazują liczby, gdzie stwierdzono, że u ludzi Halo było do 5 razy silniejsze anabolicznie i androgennie niż Methyltestosterone (zauważ, że Methyltestosterone jest tu używany jako baza odniesienia, a nie sam testosteron, i należy rozumieć, że metylotestosteron jest nieco silniejszy niż sam testosteron).

Po ujawnieniu informacji i szczegółów, został wprowadzony na rynek przez Upjohn na amerykańskim rynku leków na receptę pod nazwą handlową Original Halotestin, a wkrótce potem Ciba stworzyła i wypuściła swój własny oryginalny produkt Halotestin pod nazwą Ultandren. Oryginalna Halotestin zgodnie z opisami na receptę była określana jako halogenowany analog metylotestosteronu. Chlorowcowanie odnosi się do określonej modyfikacji chemicznej / procesu w chemii organicznej, który zostanie wkrótce wyjaśniony.

Pierwsze zalecenia lekarskie i leczenie ze wskazań lekarskich dotyczyły utrzymania i uzyskania beztłuszczowej masy ciała i naprawy tkanek po różnych stanach urazowych (oparzenia, złamania kości, niedożywienie, choroby wyniszczające mięśnie, leczenie paraplegików oraz leczenie wspomagające przewlekłe stosowanie kortykosteroidów). Oryginalny Halotestin był stosowany medycznie zarówno u płci męskiej, jak i żeńskiej, natomiast u mężczyzn wskazano go w leczeniu niewystarczającej produkcji androgenów ( hipogonadyzm lub andropauza). U kobiet Halo byłoby zatwierdzone do stosowania w leczeniu przewlekłego dysfunkcyjnego krwawienia z macicy, jak również raka piersi u kobiet.

Problem z Halo polega na jego wysokim stopniu hepatotoksyczności, a przez to dużym potencjale negatywnej zmiany profili cholesterolu. Z tych powodów lekarze i pracownicy służby zdrowia zdecydowali się unikać stosowania Oryginalny Halotestin do jakiegokolwiek leczenia z wyjątkiem leczenia niedoboru androgenów u mężczyzn. Nawet stosowanie Oryginalnego Halotestinu w andropauzy lub hipogonadyzmie stało się ograniczone w obliczu prostego TRT (Terapia Zastępcza Testosteronem), dzięki czemu proste podanie testosteronu nie jest toksyczne dla wątroby w porównaniu z oryginalną Halotestinem. Oryginalny Halotestin nadal pozostaje dostępny na rynku recept w Stanach Zjednoczonych, nadal sprzedawany przez oryginalnego producenta (Upjohn), ale teraz pod nową nazwą firmy Pharmacia i tylko w bardzo małych i bardzo ograniczonych ilościach.

Oryginalny Halotestin (Fluoxymesterone)

Oryginalny Halotestin (Fluoxymesterone)

Charakterystyka chemiczna oryginalnego halotestinu

Jak już wspomniano, Original Halotestin jest pochodną testosteronu, przez co przeszedł kilka modyfikacji. Halo posiada dodaną grupę metylową 17thwęgiel (znany jako węgiel 17-alfa). Jest również halogenowany przy węglu 9-alfa. Chlorowcowanie odnosi się do reakcji związku organicznego (w tym przypadku testosteronu) z halogenem, zwykle powodującej związanie tego halogenu ze związkiem.

Halogen odnosi się do określonej kategorii 5 powiązanych pierwiastków w układzie okresowym (Fluor, Chlor, Brom, Jod i Astat) . W przypadku Original Halotestin jest to zasadniczo testosteron, który został chlorowcowany fluorem (jako grupa fluoro), przez co atom fluoru został związany z węglem 9-alfa. Ostatnią modyfikacją, jaką posiada Oryginalna Halotestyna, jest dodanie grupy hydroksylowej (atom tlenu związany z atomem wodoru) na węglu 11-beta w cząsteczce testosteronu.

Dodanie grupy metylowej na węglu 17-alfa jest tym, co nadaje hormonowi zdolność do przetrwania metabolizmu w wątroba , a zatem pozwól na doustne przyjmowanie hormonu i spraw, aby większość hormonu z powodzeniem dotarła do krwiobiegu, aby wykonać swoją pracę w organizmie. Niestety jest to modyfikacja, która również zwiększa hepatotoksyczność (toksyczność wątroby) sterydu anabolicznego ze względu na fakt, że modyfikacja ta pozwala hormonowi na dalszą oporność na metabolizm wątrobowy, a gdy substancja staje się dalej oporna na metabolizm wątrobowy, skutkuje zwiększonym obciążeniem wątroby i toksycznością.

Wspomniane wcześniej halogenowanie jest tym, co odpowiada za ogromny wzrost siły androgennej i anabolicznej w porównaniu z testosteronem i Metylotestosteron . Wreszcie, dodanie grupy hydroksylowej na węglu 11-beta jest tym, co jest odpowiedzialne za ograniczenie zdolności oryginalnej halotestyny do interakcji z enzymem aromatazy, a zatem nie jest w stanie przekształcić się w estrogen w organizmie.

 

Oryginalny Halotestin (Fluoxymesterone) Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=0vXTBwAAQBAJ&pg=PA568&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=5GpcTQD_L2oC&pg=PA461&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false