Anavar Skutki Uboczne

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Jak już wielokrotnie wspominano, Anavar przez dziesięciolecia zawsze była uważana przez sportowców i kulturystów za bardzo „ łagodny: lekki „steryd anaboliczny, jeśli chodzi o skutki uboczne, i jest to generalnie prawda. Ten androgen jest tym, co można uznać za najbliższe „ doskonałemu ” sterydowi anabolicznemu w tym sensie, że pozwala użytkownikowi doświadczyć silnego efektu anabolicznego z bardzo niewielkimi lub zerowymi skutkami ubocznymi.

Jest to jednak tylko częściowo prawda, ponieważ wkrótce zobaczymy, że nie jest to pozbawione niepożądanych skutków ubocznych i wad – chociaż te niepożądane skutki uboczne i wady Anavar są znacznie niższego kalibru niż większość innych sterydów anabolicznych. Prawda jest taka, że nie ma „idealnego” sterydu anabolicznego, ale Oxandrolone jest całkiem blisko.

Estrogenne skutki uboczne

Wcześniej ustalono, że Anavar jest steryd anaboliczny to jest DHT pochodna, co czyni go członkiem rodziny steroidów anabolicznych pochodnych DHT. DHT jest androgenem, który nie jest w stanie aromatyzować w Estrogen i dlatego każda pochodna tego macierzystego hormonu ma tendencję (w większości) posiadać tę samą cechę. Anavar jest jednym z takich analogów DHT, który dziedziczy tę cechę i dlatego nie ma mierzalnej aktywności estrogenowej związanej z Anavar, ani nie ma żadnego powinowactwa wiązania enzymu aromatazy.

W rezultacie skutki uboczne nie obejmują żadnych z tych, które są związane z podwyższonym poziomem estrogenu w wyniku aromatyzacji. Użytkownicy mogą swobodnie używać go w dowolnej dawce bez zatrzymywania wody, wzdęć, zatrzymywania / przyrostu tłuszczu lub ginekomastii. Anavar skutki uboczne również nie obejmują żadnych Aktywność progestogenna zarówno . Inhibitory aromatazy są zbędne podczas stosowania, chociaż użytkownik musi zawsze pamiętać o wszelkich aromatyzowanych sterydach anabolicznych, które mogą być układane w stosy, które mogą wymagać użycia inhibitora aromatazy, mimo że Anavar nie wymaga tego.

Androgenne skutki uboczne

Chociaż modyfikacje struktury chemicznej Anavar faktycznie nadały mu znacznie niższą ocenę androgenną niż Testosteron (24 dla Oxandrolone i 100 dla testosteronu) , Skutki uboczne Anavar nadal obejmują androgenne skutki uboczne. Użytkownicy powinni odczuwać znacznie mniejsze ryzyko androgennych skutków ubocznych, zwłaszcza kobiet (dlatego Anavar jest powszechnie stosowany wśród kobiet i jest najlepiej dostosowanym sterydem anabolicznym dla kobiet). Androgenne skutki uboczne, które nadal stanowią potencjalne ryzyko, obejmują: zwiększone wydzielanie łoju (tłusta skóra), nasilone napady trądziku (związane ze zwiększonym wydzielaniem łoju), wzrost włosów na ciele i twarzy oraz zwiększone ryzyko wywołania łysienia typu męskiego (MPB) u osób które posiadają cechę genetyczną wymaganą do zaistnienia stanu.

Skutki uboczne preparatu Anavar w przypadku androgenności obejmują również skutki uboczne wirylizacji u kobiet, które mogą obejmować: rozwój cech męskich (wzrost owłosienia na ciele, pogłębienie głosu), powiększenie łechtaczki i nieregularne miesiączki. Ponieważ związek ten nie oddziałuje z enzymem 5-alfa reduktazy (enzymem odpowiedzialnym za konwersję testosteronu do znacznie bardziej androgennego Dihydrotestosteron ), nie ma ryzyka, że Anavar zmieni się w silniejszą formę androgenną. Dlatego siła androgeniczna związana z Var jest siłą, której należy doświadczać dość konsekwentnie podczas użytkowania.

Skutki uboczne produkcji HPTA i endogennego testosteronu

Anavar jest powszechnie reklamowany jako steryd anaboliczny z łagodną supresją osi podwzgórzowo przysadkowej (HPTA), ale w rzeczywistości dotyczy to tylko najniższych z powszechnie stosowanych dawek na receptę (tj. 5 mg dziennie podawanych dzieciom). Dawki kulturystyczne (takie jak dawki zalecane wcześniej do stosowania) w rzeczywistości wykazują duże ilości endogennej naturalnej supresji testosteronu. Jedno badanie przeprowadzone na temat stosowania Anavar w 6 młodych samców badani wykazali, że dopiero po 5 dni przy podawaniu zaledwie 15 mg dziennie, poziomy testosteronu u badanych były znacznie zmniejszone do dnia 5 z 449ng / dl do 282ng / dl – 37% redukcja testosteronu w 5 dni. Przy tak znacznym tłumieniu już po 5 dniach w 15mg dziennie , można tylko wyobrazić sobie stopień tłumienia wynikający ze stosowania dawek kulturystycznych (minimum 30 mg lub więcej dziennie).

Jest to wysoce wskazujące, że Anavar jest w rzeczywistości bardzo hamującym związkiem na HPTA, co wymaga włączenia bardzo silnego Terapia po cyklu (PCT) program po zakończeniu cyklu, w którym wykorzystuje się związki stymulujące testosteron. Jak wynika z przytoczonych badań, pogłoski wśród społeczności używającej sterydów, że Anavar jest „ łagodnym ” sterydem anabolicznym, w przypadku gdy chodzi o supresję HPTA, nie powinny być traktowane poważnie – wszyscy użytkownicy powinni być stale świadomi, że skutki uboczne obejmują endogenną supresję testosteronu w takim samym stopniu jak większość innych sterydów anabolicznych.

Hepatotoksyczne skutki uboczne

Skutki uboczne Anavar obejmują hepatotoksyczność ze względu na swój charakter jako doustny steryd anaboliczny. Aby steryd anaboliczny mógł być skuteczny po podaniu doustnym, musi zostać zmodyfikowany w wieku 17 latthwęgiel, znany jako C17 Alpha Alkilation. To pozwala sterydowi anabolicznemu przetrwać metabolizm wątrobowy i ma wysoki procent sterydu anabolicznego dostanie się do krwiobiegu. Jednym z takich związków jest Anavar, który jest C17 Alpha Alkilated, ale Var jest również znany z tego, że jest mniej hepatotoksyczny niż większość innych doustnych sterydów anabolicznych, co wykazały różne badania. Po pierwsze, oryginalne zalecenia producenta stwierdzają, że Anavar w rzeczywistości nie jest metabolizowany przez wątrobę w takim stopniu, jak inne doustne sterydy anaboliczne , skłaniając ekspertów do przekonania, że jest to jeden z głównych czynników przyczyniających się do jego mniejszego wpływu na hepatotoksyczność.

Przeprowadzone badania wykazały również, że w porównaniu z następującymi doustnymi sterydami anabolicznymi: metylotestosteronem, norethandrolonem, fluoksymesteronem i methandriolem, Anavar wykazuje najniższe wskaźniki sulfobromoftaleiny (BSP), która jest markerem obciążenia / toksyczności wątroby. Niezależnie od tego, czy jest to „ łagodny ” steryd anaboliczny, jeśli chodzi o hepatotoksyczność, zaleca się stosowanie go nie dłużej niż 8-10 tygodni okres (można zauważyć, że Anavar może działać dłużej niż większość innych sterydów anabolicznych, które zaleca się nie dłużej niż 4-6 tygodni na raz, na przykład Dianabol lub Anadrol-50). Zaleca się również, aby podczas stosowania doustnych sterydów anabolicznych użytkownicy suplementowali sprawdzone środki wspomagające pracę wątroby i suplementy zdrowotne, takie jak TUDCA / UDCA.

Anavar Skutki Uboczne

Anavar Skutki Uboczne

Skutki uboczne układu sercowo-naczyniowego i lipidów

Na liście skutków ubocznych preparatu Anavar znajduje się napięcie sercowo-naczyniowe. Układ sercowo-naczyniowy napięcie i ujemne zmiany cholesterolu są efektem ubocznym powszechnym wśród wszystkich sterydów anabolicznych, a zwłaszcza doustnych sterydów anabolicznych. Obejmuje to redukcję HDL (dobry cholesterol) i wzrost LDL (złego cholesterolu). Skutkiem takich zmian jest zwiększone ryzyko miażdżycy, a stopień, w jakim te zmiany zachodzą na gorsze, jest zwykle zależny od dawki (wyższe dawki zwiększają negatywne zmiany i ryzyko). Inne czynniki, które wpływają na te negatywne zmiany cholesterolu to: czas trwania stosowania i droga podawania. Pod względem drogi podawania doustne sterydy anaboliczne są znane z tego, że mają znacznie gorszą reputację ze względu na ich negatywny wpływ na poziom cholesterolu w porównaniu ze steroidami anabolicznymi do wstrzykiwań.

Dzieje się tak, ponieważ wątroba służy jako centrum przetwarzania cholesterolu w ludzkim organizmie, a zwiększona hepatotoksyczność związana ze steroidami anabolicznymi spowoduje jeszcze gorsze ujemne zmiany cholesterolu. W tym przypadku ważne jest, aby każdy użytkownik sterydów anabolicznych bez względu na preparat (doustny lub we wstrzyknięciu) przedsięwziął odpowiednie środki ostrożności, aby odpowiednio dostosować nawyki żywieniowe, które sprzyjają cholesterol utrzymanie i zmiany, zwłaszcza podczas prowadzenia cykli sterydów anabolicznych, w tym suplementacja dowolnymi suplementami wspomagającymi zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 

Anavar Skutki Uboczne Przypisy

  1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18500378/
  2. https://www.drugs.com/international/oxandrolone.html