Jakie właściwości ma Dianabol (Methandrostenolone)

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin
  1. Pół życia: 4,5 – 6 godzin
  2. Czas wykrywania: 5-6 tygodni
  3. Ocena anaboliczna: 90 – 210
  4. Ocena androgenów: 40 – 60

Jakie są skutki Dianabolu?

Dianabol ma umiarkowane działanie estrogenowe i jest związkiem, który jest narażony na aromatyzację przez enzym aromatazy , który jest enzymem odpowiedzialnym za przekształcanie androgenów w estrogen. Dlatego Dianabol jest powszechnie znany ze swoich estrogenowych skutków ubocznych zatrzymywania wody, ryzyka ginekomastii, podwyższonego ciśnienia krwi (często w wyniku zatrzymywania wody) i możliwego zatrzymywania / zwiększania tłuszczu z powodu estrogenu. Wspomniano już, że Dianabol wykazuje znacznie mniejszą siłę i aktywność androgenną niż testosteron, ale ważne jest, aby zrozumieć, że skutki uboczne i problemy związane z androgenami są nadal przedmiotem zainteresowania Dianabolu, chociaż nie są one tak wyraźne jak testosteron.

Dianabol posiada androgenną ocenę 40-60 iw porównaniu z Ocena androgenna testosteronu wynosi 100 , widzimy, że jest dość znaczna redukcja – jednak ryzyko androgennych skutków ubocznych może być nadal znaczące, szczególnie u osób wrażliwych na androgenne skutki uboczne. Androgenne skutki uboczne mogą obejmować: zwiększone ryzyko łysienia typu męskiego (MPB), jeśli dana osoba ma cechę genetyczną odpowiedzialną za to, zwiększone wydzielanie sebum (skóra tłusta) i związany z nim trądzik oraz zwiększone owłosienie twarzy i wzrost włosów na ciele.

Ponadto enzym 5-alfa reduktazy, który jest enzymem odpowiedzialnym za przekształcanie testosteronu w znacznie silniejszy androgen Dihydrotestosteron (DHT) oddziałuje również z Dianabolem. W tym przypadku dihydrotestosteron nie jest tworzony, ale zamiast tego powstaje bardziej androgenny metabolit Dianabolu. Pozytywną uwagą w tej kwestii jest jednak to, że Dianabol ma mniejsze powinowactwo wiązania z enzymem 5-alfa reduktazy

Jakie są skutki uboczne Dianabol?

Profil skutków ubocznych Dianabol jest zmienny. Najbardziej znaczącym skutkiem ubocznym Dianabolu jest działanie związane z estrogenem, chociaż badania wykazały, że działanie Dianabolu na enzym aromatazy (CYP19) jest umiarkowane.

Obejmuje to zatrzymywanie wody i wzdęcia, co oznacza, że ten doustny steryd zwiększy ciśnienie krwi, a także trądzik i ginekomstię (rozwój tkanki piersi). Najbardziej widocznym efektem ubocznym Dianabolu jest wzdęcia i zatrzymywanie wody, a następnie ginekomastia. Te działania niepożądane są czasami łagodzone poprzez stosowanie antyestrogenu, takiego jak inhibitory aromatazy Exmestane ( Aromasin ) i Arimidex , Blokery estrogenów (SERM) Nolvadex (Cytrynian tamoksyfenu) i Clomid .

Wtórnie do estrogenowych skutków ubocznych, Dianabol może również powodować androgenne skutki uboczne (choć mniej wyraźne niż testosteron). Istnieje ryzyko wystąpienia trądziku, tłustej skóry, łysienia typu męskiego i łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kolejnym najbardziej niepokojącym skutkiem ubocznym Dianabolu jest zwiększony stres wywierany na układ wątrobowy (tj. Wątrobę). Długość cykli przekracza 4-6 tygodni może być wyjątkowo wątrobowy dla wątroby. Suplementacja opartymi na faktach związkami wspomagającymi wątrobę, unikanie wysokich dawek i innych leków obciążających wątrobę może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.

Wreszcie, Danabol – Balkan Pharma jest bardzo dobrze znany ze swojego silnego charakteru hamującego na HPTA (oś podwzgórzowo przysadki mózgowej). Badania kliniczne zostały przeprowadzone nad działaniem hamującym testosteron Dianabolu u ludzi i wykazały, że dawki tak niskie, jak 15mg dziennie przez 8 tygodni spowodował spadek całkowitego poziomu testosteronu w osoczu o 69%.

Oprócz tych skutków ubocznych, Dianabol nakłada te skutki uboczne, które są również typowe dla każdego sterydu anabolicznego. Należą do nich ujemne zmiany cholesterolu, negatywne skutki sercowo-naczyniowe i zakłócenie HPTA (podwzgórzowo przysadkowej osi jąder).

Jak mogę wziąć Dianabol jako cykl?

cyklu Dianabol są w większości przypadków bardzo proste. Stosowanie Dianabolu odbywa się zwykle w okresach gromadzenia się i zwiększania siły, kiedy kulturysta lub sportowiec nie jest nadmiernie zainteresowany zatrzymywaniem wody i wzdęciami. Tego typu pliki cyklu Dianabol są zatem zwykle w okresie „poza sezonem”, w którym kulturyści są w trakcie osiągania tego celu i zwykle jest to cyklowane z jakimś rodzajem sterydu anabolicznego do wstrzykiwań, który osiąga podobne wyniki – zwykle z pewnym wariantem testosteronu, takim jak testosteron Enanthate.

Większość z tych cykli Dianabol obejmuje jego użycie jako związku rozpoczynającego, gdzie jest używany tylko podczas pierwszego 4-6 tygodni cyklu, aby doświadczyć przyrostów siły i rozmiaru, podczas gdy użytkownik czeka, aż dłużej działający związek do wstrzykiwań (tj. Testosteron Enanthate) osiągnie swoje pełne efekty i „zadziała”. Stosowanie Dianabolu dłużej niż 4-6 tygodni byłoby potencjalnie bardzo szkodliwe ze względu na jego naturę jako związek alkilowany C-17 alfa, który wywiera negatywny wpływ na wątrobę (a zwłaszcza poziom cholesterolu). Jest to dodatkowy powód, dla którego cykle Dianabol są zazwyczaj cyklami kickstartera nie dłuższymi niż 4-6 tygodni na długość.

Czasami wykonuje się krótsze cykle Dianabol, w połączeniu z krótko-estrowym (szybko działającym) podstawowym testosteronem do wstrzykiwań. Odwołując się do testosteronu w tym przypadku, najbardziej prawdopodobnym wyborem dla użytkowników byłby propionian testosteronu. Jednak cykle Dianabol w tych przypadkach nadal będą toksyczne 4-6 tygodni (podczas gdy na przykład propionian testosteronu jest często przedłużany znacznie poza tę długość, jeśli jest to pożądane).

Dianabol jest bardzo rzadko stosowany jako środek na odchudzanie lub utratę tłuszczu, chociaż niektórzy użytkownicy go używają. Zwykle jest to niepożądane ze względu na negatywne skutki estrogenowe Dianabolu (takie jak zatrzymywanie wody i wzdęcia). Z tego powodu definicja sylwetki podczas diety może być trudna do oceny, ponieważ retencja wody to rozmywa. cyklu Dianabol przeznaczone do cięcia lub utraty tłuszczu są ogólnie biegać nie inaczej niż wcześniej nakreślone cykle, ponieważ utrata tkanki tłuszczowej następuje przede wszystkim poprzez dietę sportowca i spożycie składników odżywczych, a nie określa, na podstawie którego sterydów anabolicznych jest używany

Dianabol Dawki i administracja

Ponieważ Dianabol jest uważany za bardzo silny steryd anaboliczny, jeśli chodzi o anabolizm (odbudowę tkanki mięśniowej), jego dawki nie muszą być tak wysokie, jak wielu innych powszechnie stosowanych doustnych sterydów anabolicznych. Dawkowanie Dianabolu należy dokładnie rozważyć, zwłaszcza w przypadku negatywnego wpływu na wątrobę, ponieważ stosuje się wyższe dawki, w tym przypadku następuje odpowiedni wzrost negatywnych skutków.

Dr Ziegler pierwotnie wydał zalecenia na receptę w ilości 5 mg dziennie nie dłużej niż 6 tygodni . Ponieważ 5 mg znajduje się na najniższym końcu spektrum dawkowania, bardziej nowoczesne dawki Dianabolu dla początkujących wahają się między 15-30 mg dziennie . Ta dawka Dianabolu, szczególnie ta wyższa, jest dość silna pod względem efektów anabolicznych i nie wymaga zwiększania jej nawet po latach cykli. Średnie i zaawansowane dawki Dianabolu są w okolicy 30 – 50mg dziennie i ogólnie przyjmuje się, że toksyczność jest drastycznie wyższa przy przekraczaniu tych dawek. Pomimo faktu, że niektórzy bardzo zaawansowani użytkownicy są znani z zapuszczania się w zakres 80 mg lub więcej (zwłaszcza trójboiści siłowi).

Należy również wspomnieć, że różnica między początkującymi, średnio zaawansowanymi i zaawansowanymi użytkownikami nie polega na zwiększaniu dawek Dianabolu, a wielu zaawansowanych użytkowników ma tendencję do stosowania niskiej dawki początkowej 15 mg dziennie z podobnymi korzyściami.

To powiedziawszy, niektóre badania dotyczyły niepożądanych skutków ubocznych 100mg dziennie i nie stwierdzono żadnych poważnych komplikacji zdrowotnych.

Patrząc bardziej szczegółowo na to badanie, 100 mg dziennie przez 6 tygodni oznaczało, że całkowity testosteron spadł o 40%, LH spadło do 80% swojej pierwotnej wartości wyjściowej, FSH spadło o 33%, ludzki hormon wzrostu (hGH) wzrósł o 30%, a masa beztłuszczowa również wzrosła z 2-7 kg .

Kobiece dawki Dianabolu są stosunkowo niespotykane ze względu na fakt, że Dianabol nie jest powszechnie stosowanym sterydem anabolicznym przez kobiety, ze względu na jego nieodpowiednie działanie w wyniku silniejszego efektu wirylizacji na fizjologię kobiet. Te kobiety, które zapuszczają się w stosowanie Dianabolu, są znane z wykorzystywania 2,5 – 5 mg dziennie, a 10 mg dziennie to najwyższy limit . Te dawki mogą przynieść bardzo dramatyczne rezultaty dla nielicznych kobiet stosujących.

Jak mogę kupić Dianabol

Status prawny Dianabolu różni się w zależności od instytucji. W Wielkiej Brytanii posiadanie na własny użytek nie jest nielegalne, jednak sprzedaż jest nielegalna. W Stanach Zjednoczonych zarówno sprzedaż, jak i posiadanie Dianabolu jest nielegalne. Niektóre stany klasyfikują to jako wykroczenie. Kanada, podobnie jak Wielka Brytania, dekryminalizuje użytek osobisty, ale zakazuje dystrybucji i sprzedaży. Jednak wiele krajów w żaden sposób nie zakazuje stosowania Dianabolu. Dlatego znajomość lokalnych praw jest niezwykle ważna.

Dianabol jest kupowany i sprzedawany wieloma różnymi podziemnymi drogami i alejami. Dwie najważniejsze ścieżki to: sprzedawcy osobiście i internet. Internet jest obecnie zdecydowanie najpopularniejszą i najczęściej używaną drogą, co sprawia, że starsze metody (takie jak sprzedaż wysyłkowa) są generalnie przestarzałe. Nawiasem mówiąc, stara metoda sprzedaży wysyłkowej pod wieloma względami przekształciła się w sprzedaż wysyłkową, która jest jedną z internetowych metod zakupu Dianabolu. Ta metoda polega na tym, że kupujący kontaktuje się ze sprzedawcą, który dokonuje sprzedaży i przetwarza płatności za pośrednictwem adresu e-mail. Inne i bardziej popularne źródła internetowe obejmują strony internetowe i mniej znane witryny handlu elektronicznego

Istnieją dwa rodzaje Dianabolu, które kupujący napotkają bez względu na to, gdzie patrzą: Dianabol klasy farmaceutycznej i Dianabol klasy podziemnej (UGL). Jak sugerują nazwy, leki klasy farmaceutycznej to te, które są wytwarzane przez w pełni licencjonowane i zatwierdzone przez FDA firmy farmaceutyczne, które produkują te leki do sprzedaży na rynku recept. Jednak w przypadku stosowania poza wskazaniami do celów kulturystycznych i sportowych, leki te są często potajemnie kierowane na czarny rynek. Produkty UGL są po prostu wytwarzane przez nielicencjonowane, niezatwierdzone i często amatorskie podziemne laboratoria, które sprzedają swoje produkty za znacznie tańsze niż ich odpowiedniki klasy farmaceutycznej.

W tej okolicy, Danabol ceny mogą się znacznie różnić. Na ogół trudno jest oszacować ceny ze względu na ogromną zmienność (np. Dianabol jest często dostępny w tabletkach 5 mg, 10 mg, 50 mg, a nawet 100 mg – a także w różnych ilościach na butelkę / opakowanie). Dianabol klasy podziemnej jest zwykle sprzedawany w zakresie 1 USD – 1,50 USD za tablet 50 mg (0,02 USD – 0,03 USD za 1 mg). Dianabol klasy farmaceutycznej jest często sprzedawany za 2,8 USD za tabletkę 50 mg (0,056 USD za 1 mg). W tym przypadku nie ma dużej różnicy w cenie między produktami farmaceutycznymi i podziemnymi produktami Dianabol, co wynika z samego faktu, że Dianabol jest niezwykle łatwy w produkcji i jest wytwarzany przez prawie każde podziemne laboratorium i różne europejskie i średnie Wschodni producenci farmaceutyczni sprawiają, że jest to niezwykle powszechny produkt na rynku.

Osoby, które chcą kupić Dianabo l, nie powinny mieć problemów ze zlokalizowaniem go w stosunku do innych sterydów anabolicznych. Chociaż każdy narkotyk na czarnym rynku stwarza potencjalne zagrożenie dla zdrowia, użytkownicy powinni zawsze wystrzegać się tych potencjalnych szkód. Legalność to kolejna kwestia i użytkownicy powinni zawsze sprawdzić przepisy obowiązujące w ich jurysdykcji przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z narkotykami.

Historia i przegląd Dianabol

Dianabol posiada okres półtrwania 4,5 – 6 godzin , zawiera umiarkowany poziom efektów estrogennych w organizmie i ma mniejszą szybkość konwersji w silniejszy androgenny metabolit za pośrednictwem enzymu 5-alfa reduktazy. Z tych powodów Dianabol jest preferowany przez kulturystów i sportowców przede wszystkim w dążeniu do masy i siły.

Właściwości chemiczne Dianabolu

Dianabol jest metylowany na węglu 17-alfa w swojej strukturze (jest to po prostu dodanie grupy metylowej w 17thwęgiel). Proces ten, znany jako Alkilacja C17-Alfa, umożliwia doustne podawanie sterydu anabolicznego i nadal ma wymiernie silny wpływ na organizm. Bez tej modyfikacji żaden steryd anaboliczny nie jest w stanie przetrwać metabolizmu wątrobowego w ilościach wystarczających do wywołania jakichkolwiek mierzalnych efektów w organizmie – w rezultacie do krwiobiegu docierają bardzo małe ilości sterydu anabolicznego, aby wykonać swoją pracę. Dianabol posiada również podwójne wiązanie między atomami węgla 1 i 2. Ta modyfikacja w szczególności nadaje mu „łagodniejszą” siłę androgenną w porównaniu z jego macierzystym hormonem testosteronem. To podwójne wiązanie ogranicza powinowactwo Dianabolu do wiązania receptora androgenowego w różnych tkankach w porównaniu z testosteronem.

To właśnie te modyfikacje pozwalają również, aby okres półtrwania Dianabolu był wyższy niż testosteronu (okres półtrwania Dianabolu wynosi 4,5 – 6 godzin). Dodatkową zaletą tych modyfikacji chemicznych jest mniejsze powinowactwo Dianabolu do wiązania się z nim białek, takich jak globulina wiążąca hormony płciowe (SHBG). Te wiążące globuliny (w tym przypadku SHBG), które są białkami, wiążą się z hormonami płciowymi, takimi jak Testosteron , Estrogen , Dianabol itp. i tymczasowo wyłączaj je. W rezultacie powstaje hormon związany, który unosi się we krwi i nic nie robi – nie może wiązać się z receptorami ani niczego nie robić – i jest zasadniczo bezużyteczny.

To są cechy chemiczne Dianabolu, które nadają mu status bardzo silnego sterydu anabolicznego. Warto jednak zauważyć, że Dianabol ma słabszą interakcję z receptorem androgenowym w porównaniu z testosteronem i wieloma innymi sterydami anabolicznymi, ale w porównaniu z nim jest bardzo silnym i silnym hormonem. Dlatego spekuluje się, że znaczna część aktywności Dianabolu to aktywność nie związana z receptorami. Mając to na uwadze, wiadomo, że ocena anaboliczna Dianabolu to ocena 210 w przeciwieństwie do testosteronu ocena anaboliczna 100 . Widać tutaj, że Dianabol posiada nieco ponad dwukrotnie większą siłę anaboliczną testosteronu, a to z powodu opisanych modyfikacji strukturalnych, które posiada.

Jakie właściwości ma Dianabol (Methandrostenolone)

Jakie właściwości ma Dianabol (Methandrostenolone)

 

Dianabol (Methandrostenolone) Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=ZjrMBQAAQBAJ&pg=PA30&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=Mu4jAQAAMAAJ&redir_esc=y