Jakie właściwości ma Parabolan?

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin
  • Połowa życia: 14 dni
  • Czas wykrywania: 4-5 miesięcy
  • Ocena anaboliczna: 500
  • Ocena androgenów: 500

Właściwości Parabolanu

Parabolan to niezwykle wszechstronny steryd anaboliczny dostępny dla sportowców i kulturystów, który można dosłownie wykorzystać do dowolnego celu. Jest to niezwykle silny steryd anaboliczny, który nie wymaga dużych dawek w celu wywołania korzystnych wyników lub zmian w budowie ciała. To jest 5 razy the anaboliczny siłę testosteronu, co czyni go idealnym wyborem do łączenia, zwiększania siły i / lub dodawania masy beztłuszczowej. Dodatkową zaletą Parabolanu jest niemożność aromatyzowania go do estrogenu, co skutkuje całkowitym brakiem zatrzymywania wody lub wzdęcia z samego Parabolanu. Rezultatem jest całkowity brak skutków ubocznych związanych z estrogenem, co pozwala użytkownikowi całkowicie uniknąć opuchniętego i rozdętego wyglądu, jaki wywołują ciężkie aromatyzowane androgeny (takie jak Dianabol ) zapewni. Rezultatem jest znaczny i dramatyczny przyrost beztłuszczowej masy i siły dzięki Parabolanowi w połączeniu z odpowiednią dietą i reżimem treningowym.

Oczywiście Parabolan można również łatwo wykorzystać w celu utraty tłuszczu, cięcia i przed zawodami. W rzeczywistości jest to najbardziej poszukiwany steryd anaboliczny przez konkurencyjnych kulturystów i jest uważany za tak nieodzowny dodatek w cyklu zawodowym kulturystów, że jest powszechnie nazywany „nektarem bogów”. Niezwykle silne efekty podziału składników odżywczych trenbolonu mogą powodować dość szybką utratę tłuszczu w połączeniu z czystym deficytem kalorii i odpowiednim treningiem. Wysoce androgenny charakter Parabolanu ma również tendencję do uwydatniania twardości i unaczynienia mięśni i ciała, tworząc wygląd „3D” powszechnie pożądany przez kulturystów (pod warunkiem, że tłuszcz w ciele jest wystarczająco niski, aby to zobaczyć).

Przegląd i historia Parabolanu

Sam trenbolon został po raz pierwszy zaprezentowany, przetestowany i opublikowany w 1967 roku przez Roussel-UCLAF. W tym czasie zaprezentowano octan trenbolonu, który był prototypowym szybko działającym estrem trenbolonu, a także Undekanian trenbolonu , który był pierwszym długo działającym estrem trenbolonu. Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate powstał we Francji jako francuski wariant długo działającego związku trenbolonu. Ester heksahydrobenzylowęglanu nadał Trenbolonowi prawie dokładnie taki sam okres półtrwania jak ester dekanianowy, ponieważ były one bardzo podobne. Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate został następnie odebrany przez Negma Laboratories we Francji, które następnie wprowadziły Tren Hex na rynek leków na receptę pod nazwą handlową Parabolan.

Był również sprzedawany pod nazwą Hexabolan, która była wówczas mniej znana. Trenbolon w postaci trenbolonu heksahydrobenzylowęglanu (sprzedawany jako parabolan) był jedynym wariantem trenbolonu, który został oficjalnie wyprodukowany i zatwierdzony do użytku przez ludzi. Chociaż octan trenbolonu był krótko sprzedawany jako Finajet i Finaject do użytku u ludzi, jego seria jako lek dla ludzi była bardzo krótka i krótka. Octan trenbolonu był i jest obecnie stosowany tylko jako lek weterynaryjny.

Podczas panowania Parabolanu jako leku zatwierdzonego przez ludzi, był stosowany głównie we Francji jako lek do leczenia mięsień wyniszczenie, choroby wyniszczające mięśnie, niedożywienie oraz jako lek do leczenia różnych postaci osteoporozy. Ze względu na niezwykle silny androgenny charakter Parabolanu (ok 5 razy the androgenny siły testosteronu), pojawiły się problemy z podawaniem go dzieciom (szczególnie dzieciom płci żeńskiej). Jego stosowanie u innych typów pacjentów tradycyjnie wrażliwych na androgeny (takich jak osoby starsze i dorosłe kobiety) nie było tak kłopotliwe. Parabolan przez długi czas odnosił duże sukcesy na francuskim rynku leków na receptę, ale w 1997 roku został celowo przerwany przez firmę Negma. Było to spowodowane głównie problemem zwiększonej histerii i nastrojów antysteroidowych w późnych latach osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych XX wieku, które skłoniły wiele firm farmaceutycznych do całkowitego zaprzestania i wyeliminowania produkcji różnych sterydów anabolicznych (zwłaszcza tych sterydów anabolicznych, które były używane częściej przez sportowców niż do celów medycznych. Niestety, Parabolan był jednym ze sterydów anabolicznych, które uległy temu losowi. Na szczęście nadal produkuje się bardzo małą ilość farmaceutycznego Parabolanu (choć nie we Francji) i jest to niezwykle rzadki produkt punkt, w którym może nawet nie być uważany za warty przechodzenia przez kłopoty, aby go uzyskać, ponieważ podrobiony Parabolan jest prawdopodobnie w obiegu w większej liczbie niż legalny farmaceutyczny Parabolan.

Charakterystyka chemiczna Parabolanu

Sam trenbolon jest syntetyczną pochodną Nandrolonu, co oznacza, że jest modyfikacją Nandrolonu. Oznacza to również, że Trenbolon jest klasyfikowany jako związek 19-nor, co oznacza, że brakuje mu 19thwęgiel, który jest zwykle przechowywany przez testosteron i wszystkie inne sterydy anaboliczne (z wyjątkiem nandrolonu). Zarówno nandrolon, jak i trenbolon nie mają tego 19thwęgla i dlatego są klasyfikowane jako związki 19-nor. Powoduje to również, że Trenbolon i Nandrolon są klasyfikowane jako progestyny, co oznacza, że wykazują aktywność progestagenną w organizmie i będą wykazywać różne stopnie interakcji z receptorem progestosteronu.

W szczególności trenbolon posiada podwójne wiązania na atomach węgla 9 i 11, ponieważ atomy wodoru, które wcześniej zajmowały wolne elektrony na tych węglach, zostały usunięte. Dlatego też, aby wypełnić pustkę, konieczne było utworzenie podwójnych wiązań między tymi atomami węgla i sąsiednimi atomami węgla. Te modyfikacje tworzą trzy różne cechy i zdolności Trenbolonu:

1. Tworzy się znacznie większe powinowactwo do receptora androgenowego, w wyniku czego Trenbolon jest znacznie silniejszy niż jego macierzysty hormon Nandrolon. Trenbolon ma 5 razy większą siłę anaboliczną budowania mięśni niż testosteron, przy anabolicznej wartości testosteronu wynoszącej 100, a anabolicznej wartości trenbolonu wynoszącej 500.

2. Trenbolon staje się całkowicie odporny na aromatyzację (przemianę w estrogen), ponieważ enzym aromatazy (enzym odpowiedzialny za aromatyzację) nie może rozpoznać Trenbolonu jako odpowiedniego substratu do reakcji chemicznej. Różni się to od Nandrolonu, który jest po prostu bardziej odporny na aromatyzację niż testosteron, a nie całkowicie odporny na niego, jak Trenbolon.

3. Bardzo wysoka odporność na metabolizm w organizmie. Modyfikacje te pozwalają Trenbolonowi pozostać w swojej aktywnej postaci dłużej niż większość innych sterydów anabolicznych, a jest to również oczywiste przez fakt, że większość trenbolonu wydalana z moczem jest w oryginalnym formacie, a nie większa ilość jest wydalana w postaci metabolitów. To także zasługa jego większego efektu anabolicznego.

Parabolan w szczególności jest to zmodyfikowany wariant trenbolonu poprzez dodanie estru heksahydrobenzylowęglanu do grupy hydroksylowej 17-beta na steroidowej strukturze trenbolonu. Powoduje to wolniejsze tempo uwalniania i dłuższy okres półtrwania związku, który wynosi około 14 dni. Ciało musi najpierw pracować, aby zerwać to wiązanie estrowe, zanim hormon będzie mógł zostać wykorzystany przez organizm, i dlatego doświadczany jest dłuższy okres półtrwania. Dodanie estru do hormonu służy jedynie wydłużeniu okresu półtrwania hormonu i nie zmienia farmakologicznego działania Trenbolonu w organizmie.

 

Przypisy

  1. https://books.google.com.tr/books?id=afKLA-6wW0oC&pg=PT619&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
  2. https://books.google.com.tr/books?id=_J2ti4EkYpkC&pg=PA3307&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false