Masteron Enanthate

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Masteron Enanthate, który powinien być bardziej znany jako Drostanolone Enanthate, jest długo estetyczną odmianą Drostanolone. Drostanolon był pierwotnie wprowadzany do obrotu na rynku leków na receptę pod marką Masteron, którą był propionian drostanolonu (krótka esterowana odmiana Drostalononu. Nazwa handlowa Masteron bardzo szybko zyskała popularność w kręgach kulturystów i oba powinny być naprawdę określane jako „ Propionian drostanolonu ”i„ Drostanolone Enanthate ”Ze względu na fakt, że nazwa marki Masteron jest tak naprawdę deskryptorem Propionian drostanolonu , itylkoPropionian drostanolonu. Jednak nazwa handlowa Masteron utkwiła na zawsze na ustach kulturystów i sportowców na całym świecie, dlatego wariant Drostanolone Enanthate jest teraz nazywany przez cały czas Masteron Enanthate. Pod względem chemicznym różnica między Masteron Propionate i Masteron Enanthate jest bardzo podobna do różnicy między Propionian testosteronu i Testosteron Enanthate. Podstawowy hormon, którym w tym przypadku jest drostanolon, jest przyłączony do jego grupy hydroksylowej 17-beta z estrem enanthate.

Początki Masteron Enanthate nie są wcale jasne. Jest jednak całkowicie jasne, że nie jest to i nigdy nie był w ogóle produktem farmaceutycznym przeznaczonym dla ludzi. W przeciwieństwie do podobnych produktów, takich jak Trenbolone Enanthate, które można prześledzić do jego pierwszej produkcji w specjalnych podziemnych laboratoriach (British Dragon), Masteron Enanthate ma znacznie bardziej ukrytą historię.

Obecnie nie wiadomo, które podziemne laboratoria pierwotnie wprowadziły ten produkt na czarny rynek. Krążą pogłoski, że podziemne laboratorium o nazwie Dpharm pierwotnie wprowadziło go na rynek, ale istnieje bardzo niewiele faktycznych dowodów na poparcie tych małych plotek. Co więcej, nie jest nawet całkowicie znanekiedyMasteron Enanthate trafił na czarny rynek, choć najprawdopodobniej na początku 2000 roku. Może to mieć logiczny sens, biorąc pod uwagę, że początek XXI wieku był okresem, w którym garstka podziemnych laboratoriów (UGL) próbowała poczynić postępy w opracowywaniu sterydów anabolicznych, które wykraczają poza zakres zastosowań farmaceutycznych. Oczywiście pierwszy produkt Masteron (Propionian Masteron) wkroczył do świata kulturystyki i sportu drogą wycieku ze środowiska farmaceutycznego, ale Masteron Enanthate wydaje się być pochodną wypadkową czarnego rynku i świata podziemia.

Masteron Enanthate nie jest nawet często wymieniany w wielu podręcznikach dotyczących sterydów anabolicznych, co pokazuje, jak rzadki i rzadki jest status i historia tego leku. Ponieważ nigdy nie został on nawet opracowany ani przetestowany w świecie leków farmaceutycznych, nie ma dosłownie zerowych danych klinicznych, ani żadnej wzmianki w literaturze naukowej na temat tego leku. Masteron (propionian drostanolonu) został opracowany w 1959 roku przez firmę Syntex i natychmiast po wprowadzeniu na rynek na receptę był używany prawie wyłącznie w leczeniu kobiet chorych na raka piersi.

Ostatecznie uderzył w kręgi kulturystów i sportowców stosujących steroidy w latach 70. – 80. XX wieku, a w konsekwencji w latach 80. wszystkie formy Masteron zostały ostatecznie wycofane z rynku na receptę i wycofane. Obecnie Masteron Propionate nie jest już produkowany jako produkt farmaceutyczny, a Masteron Enanthate nigdy nie znajdował się nawet na liście leków produkowanych przez żadne firmy farmaceutyczne. Masteron Propionate zyskał znaczną popularność w latach 80. i 90. XX wieku i później, być może dlatego ostatecznie na początku 2000 roku pojawił się Masteron Enanthate. Ostatecznie to samo stało się z wieloma podobnymi sterydami anabolicznymi, które na początku były związkami o krótkich estrach, a później były oferowane jako związki o długich estrach pochodzenia podziemnego (takie jak Trenbolon ).

Jednak do dziś wariant Propionate Masteron pozostaje najczęściej stosowanym i najpopularniejszym wariantem, chociaż liczba użytkowników sterydów anabolicznych, którzy teraz używają Masteron Enanthate, znacznie wzrosła od czasu wejścia tego produktu na początku 2000 roku na czarny rynek. .

Co to jest Masteron Enanthate i dlaczego jest tak popularny?

Co prowadzi nas do kolejnej ważnej właściwości Masteron: wykazał on właściwości umiarkowanego inhibitora aromatazy, a także prawdopodobnie blokuje estrogen w miejscach receptorów w tkance piersi. Ma to sens, gdy widzimy, jak propionianowy wariant Masteron był używany wyłącznie w medycynie do leczenia zależnego od estrogenu raka piersi u kobiet. Dzięki swojej aktywności jako inhibitora aromatazy może rzeczywiście powodować redukcję wody poprzez działanie antyestrogenne. To jest rzeczywiście powód, dla którego przy bardzo niskiej zawartości tłuszczu w organizmie kulturyści doświadczają „ dłutującego ” i „ rozdartego ” wyglądu 3D na sylwetce, która jest prawie wyjątkowa dzięki Masteron. Wreszcie, oprócz modyfikacji chemicznych, Masteron Enanthate został dołączony do estru Enanthate na jego grupie hydroksylowej 17-beta, co służy do wydłużenia okresu półtrwania leku do około 7 – 10 dni w organizmie. Jest to w przeciwieństwie do Masteron Propionate, który jest przyłączony do estru propionianowego i rozszerza jego pół życia do krótszego okresu: 4,5 dnia .

Powodem, dla którego pochodne DHT są tak popularne i przydatne w kulturystyce i atletyce, jest fakt, że nie są one zdolne do konwersji (aromatyzacji) do estrogenu. DHT nie jest rozpoznawany jako właściwy substrat dla enzymu aromatazy w organizmie, a zatem każdy hormon, który pochodzi z DHT przyjmie te same cechy. Jedynym dziwnym wyjątkiem od tej reguły byłby Anadrol-50 (Oxymetholone) który wyraża silne działanie estrogenowe, ale tak naprawdę nie aromatyzuje. Z drugiej strony, nie ma żadnych efektów estrogenowych, jakich należy doświadczyć przy stosowaniu Masteron Enanthate w dowolnej stosowanej dawce. To samo dotyczy wszelkich innych związków, które należą do rodziny pochodnych DHT (z wyjątkiem oczywiście Anadrolu).

Jak działa Masteron Enanthate i jak go najlepiej używać?

Masteron Enanthate jest długo esterowaną (a zatem długo działającą) odmianą Masteron i dlatego najlepiej jest stosować ją w kontekście dłuższych cykli (powyżej 10-12 tygodni lub dłużej). Najlepiej nadaje się do cykli cięcia, a jeszcze lepiej do cykli przed zawodami dla kulturystów wyczynowych. Ci, którzy szukają znaczących przyrostów siły lub zwiększenia masy na Masteron Enanthate, będą bardzo rozczarowani, ponieważ jest to jeden steryd anaboliczny, który nie jest uważany za imponujący pod względem siły anabolicznej, aw niektórych przypadkach może być słabszy niż testosteron. Masteron’s anaboliczny ocena to ocena 63 – 130 . Ocena anaboliczna testosteronu w porównaniu to 100 . Widzimy tutaj, że Masteron jest w najgorszym przypadku około 30% słabszy od możliwości anabolicznych testosteronu, aw najlepszym przypadku jest pod tym względem o 30% silniejszy od testosteronu (jeśli chodzi o powinowactwo wiązania receptora). Tak więc, chociaż można z pewnością doświadczyć satysfakcjonujących wyników z Masteron Enanthate, w żadnym wypadku nie wywołałoby to imponującej lub prawie dramatycznej reakcji u osoby. Ponadto Masteron Enanthate najlepiej stosować w połączeniu z innymi sterydami anabolicznymi. Samo jego stosowanie może spowodować rozczarowanie użytkownika, zwłaszcza jeśli osoba nie jest nagim początkującym lub pierwszym użytkownikiem sterydów anabolicznych.

Wymagania dotyczące dawkowania Masteron Enanthate nie muszą być tak wysokie, ale zaleca się rozpoczęcie (i normalne utrzymanie) około 400 mg tygodniowo. Ostatecznie zależy to prawie całkowicie od tego, co jednostka chce zyskać z cyklu i samego związku. Początkowa dawka Masteron Enanthate zwykle zaczyna się od wspomnianej powyżej strefy 400 mg / tydzień, chociaż wielu kulturystów, którzy używają go tylko ze względu na działanie antyestrogenne lub przed zawodami, może z łatwością wykorzystać 200mg / tydzień oprócz innych związków. Jeśli w tym przypadku procentowa zawartość tłuszczu w organizmie jest wystarczająco niska, powinny przynieść istotne korzyści estetyczne dla ciała nawet w zakresie dawek 200mg / tydzień . Średnio zaawansowany i zaawansowany Masteron Enanthate można stosować dawki nawet 600 mg / tydzień lub wyższe (800 mg / tydzień lub więcej), ale są one prawie całkowicie niepotrzebne. Ci, którzy chcieliby uzyskać znaczne ilości siły i rozmiaru od Masteron Enanthate, musieliby zaryzykować tak wysoko, ale biorąc pod uwagę kosztowną naturę tego związku i jego możliwości, użycie Masteron Enanthate do celów takich jak masa i siła byłoby marnotrawstwem zyskiwanie. Co więcej, możliwości Masteron są rozumiane przez prawie wszystkich kulturystów jako poprawa estetyki – nie jest to znacząca poprawa wydajności, a na pewno nie jest to znaczący wzrost i siła.

Układanie innych sterydy anaboliczne z Masteron Enanthate zwykle pociąga za sobą użycie innych podobnych związków, często dostosowanych i ukierunkowanych na te same cele i cele. Z reguły testosteron powinien być stosowany razem z jakimkolwiek sterydem anabolicznym. Oczywiście najlepszym wyborem do wykorzystania z Masteron Enanthate byłby Testosteron Enanthate z oczywistych powodów. Dla tych, którzy nie wiedzą dlaczego, połączenie dwóch steroidów anabolicznych na bazie Enanthate sprawia, że podawanie i czas wstrzyknięć są znacznie wygodniejsze i znacznie łatwiejsze. Następnie, jeśli ktoś chce wrzucić trzeci związek do stosu, należy dokonać kilku świetnych wyborów. Trzecim związkiem może być doustny steryd anaboliczny, taki jak Winstrol lub Anavar – oba dobrze nadają się do tego samego rodzaju celów, co Masteron.

Alternatywnie, użycie trzeciej iniekcji może być preferencyjne dla osób szczególnie poważnych lub konkurencyjnych. Najlepszym i najskuteczniejszym wyborem do biegania razem z Testosteronem Enanthate i Masteron Enanthate byłby Trenbolone Enanthate. To „Trio Enanthate” z Testosteron / Drostanolone / Trenbolone przez wielu uważany jest za szczytowy cykl zawodników kulturystów i cykli przed zawodami. Oczywiście, wszystkie warianty Enanthate są wybrane ze względu na ich doskonałą kompatybilność, a intensywne działanie anaboliczne Trenbolonu znacząco przyczynia się do poprawy estetycznego działania Masteronu na sylwetkę. Co więcej, ani Trenbolon, ani Masteron nie aromatyzują do estrogenu w żadnej stosowanej dawce. To, wraz z wpływami Trenbolonu i Masteronu na zmianę sylwetki, pozwala jednostce skutecznie przekształcić swoją sylwetkę w rekordowym czasie i poza cokolwiek, co można sobie wyobrazić, dlatego jest powszechnie stosowany jako cykl przed zawodami.

Masteron Enanthate jest bardzo rzadko stosowany w cyklach zwiększających objętość lub wzmacniających, a jeśli to zrobisz, jest zwykle stosowany ze względu na właściwości hamujące działanie aromatazy antyestrogenowej. Nawet przy tak korzystnych właściwościach wielu doszłoby do wniosku, że takie zastosowanie Masteronu to strata pieniędzy, ponieważ znacznie silniejsze działanie przeciwaromatazy można uzyskać znacznie taniej, kupując i stosując którykolwiek z powszechnie stosowanych leków pomocniczych inhibitora aromatazy.

 

Masteron Enanthate Przypisy

  1. https://www.drugs.com/international/dromostanolone.html
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2439524/