Masteron Skutki Uboczne

9 września, 2020 Wyłączono Przez admin

Sam Masteron jest sterydem anabolicznym, który jest uważany za dość łagodny pod względem większości skutków ubocznych Masteron. Jednak mogą istnieć obszary, w których Masteron może mieć prawie żaden wpływ, podczas gdy inne jego aspekty mogą powodować bardziej wyraźne lub “ ostrzejsze ” skutki uboczne u osób, które są na nie szczególnie wrażliwe.

Estrogenne skutki uboczne Masteron

Masteron jest pochodną DHT i jako taki nie ma żadnej zdolności do aromatyzowania przez enzym aromatazy w żadnej dawce. Dlatego żadne estrogenowe skutki uboczne w wyniku samego Masteron nie powinny wystąpić ani nie powinny stanowić problemu dla użytkownika. W rzeczywistości, ze względu na właściwości Masteron jako antyestrogenu i inhibitora aromatazy, powinien on działać jako umiarkowany inhibitor aromatazy i w rezultacie zmniejszać poziom estrogenu. Dlatego zaleca się stosowanie Masteron z innymi aromatyzowanymi androgenami, takimi jak Testosteron lub Dianabol.

Masteron Skutki Uboczne

Masteron Skutki Uboczne

Androgenne skutki uboczne Masteron

Chociaż Masteron ma słabszą androgenną ocenę siły niż testosteron, nadal jest uważany za steryd anaboliczno-androgenny, a ryzyko androgennych skutków ubocznych nadal istnieje w przypadku Masteronu. W szczególności Masteron został zaprojektowany do stosowania u kobiet z rakiem piersi, co służy jako wyjaśnienie niższy androgenny ocena siły tego (25-40 w porównaniu z oceną androgenną testosteronu 100). Androgenne skutki uboczne mogą nadal objawiać się tym sterydem anabolicznym, szczególnie u osób, które są znacznie bardziej wrażliwe na androgenne skutki uboczne niż przeciętny użytkownik sterydów anabolicznych.

Androgenne skutki uboczne obejmują: zwiększone wydzielanie sebum (tłusta skóra), nasilone napady trądziku (związane ze zwiększonym wydzielaniem sebum), wzrost owłosienia ciała i twarzy oraz zwiększone ryzyko wywołania Łysienie typu męskiego (MPB) u osób, które posiadają cechę genetyczną wymaganą do ujawnienia się stanu.

Efekty uboczne Masteron w przypadku androgenności obejmują również efekty wirylizacji u kobiet, o czym świadczą dane medyczne i kliniczne dotyczące pacjentek z rakiem piersi, które były leczone lekiem Masteron. Wirilizacja Efekty mogą obejmować rozwój drugorzędowych cech płciowych u mężczyzn (pogłębienie głosu, wzrost owłosienia na ciele i twarzy), powiększenie łechtaczki i nieregularne miesiączki.

Pozytywną uwagą dotyczącą skutków ubocznych Masteronu jest to, że Masteron nie oddziałuje z enzymem 5-alfa reduktazy (enzymem odpowiedzialnym za konwersję testosteronu do znacznie bardziej androgennego dihydrotestosteronu), dlatego nie ma ryzyka związanego z konwersją Masteronu do każdy metabolit, który jest silniejszy w działaniu androgennym. Dlatego siła androgenna związana z Masteronem powinna być siłą androgenną, której należy doświadczać dość konsekwentnie podczas użytkowania.

Skutki uboczne produkcji HPTA i endogennego testosteronu

Wszystkie sterydy anaboliczne stosowane w dawkach niezbędnych do poprawy sylwetki i wydajności mogą i spowodują zahamowanie HPTA (podwzgórzowo przysadkowej osi jąder) i naturalnej endogennej produkcji testosteronu. Może to również spowodować całkowite wyłączenie tych układów hormonalnych. Efekty uboczne Masteron nie są wyjątkiem od tej zasady dla wszystkich sterydów anabolicznych. Po zakończeniu każdego cyklu, dokładny i właściwy Terapia po cyklu (PCT) Program jest zawsze konieczny, w którym stosowane są pomocnicze związki stymulujące testosteron, takie jak Nolvadex i / lub HCG, w celu ułatwienia normalizacji HPTA i endogennej produkcji testosteronu tak szybko, jak to możliwe. Niezastosowanie się do tego może spowodować trwałe uszkodzenie HPTA, w wyniku czego osoba wytwarza niewystarczający poziom testosteronu i konieczne będzie leczenie w postaci TRT (Terapia Zastępcza Testosteronu) na całe życie.

Skutki uboczne Cariovascular Masteron

Wiadomo, że wszystkie sterydy anaboliczne mają negatywny wpływ na poziom cholesterolu w organizmie człowieka. Obejmuje to redukcję HDL (dobrego cholesterolu) i wzrost LDL (złego cholesterolu). Skutkiem takich zmian jest zwiększone ryzyko miażdżycy, a stopień, w jakim te zmiany zachodzą na gorsze, jest zwykle zależny od dawki (wyższe dawki zwiększają negatywne zmiany i ryzyko). Inne czynniki, które wpływają na te negatywne zmiany cholesterolu to: czas trwania stosowania i droga podawania. W tym miejscu doustne sterydy anaboliczne mają negatywną reputację, ponieważ wykazują znacznie gorszy negatywny wpływ na poziom cholesterolu w porównaniu ze steroidami anabolicznymi do wstrzykiwań. Dzieje się tak, ponieważ wątroba służy jako centrum przetwarzania cholesterolu w organizmie człowieka i jego podwyższony hepatotoksyczność związane ze sterydami anabolicznymi spowoduje jeszcze gorsze ujemne zmiany cholesterolu.

Zwłaszcza Masteron może wykazywać jeszcze gorszy wpływ na negatywne zmiany cholesterolu, które wywiera na organizm ludzki. Wynika to z Masterona hamujący aromatazę i właściwości antyestrogenne, ponieważ w badaniach wykazano, że obniżenie poziomu estrogenu poniżej normalnego poziomu fizjologicznego wywiera jeszcze gorszy wpływ na profile cholesterolu niż w przypadku podawania samych steroidów anabolicznych bez inhibitora aromatazy. W szczególności testosteron wykazał w jednym badaniu klinicznym, że ma tylko niewielki wpływ na poziom cholesterolu HDL po 12 tygodniach, kiedy 280 mg Testosteron Enanthate był podawany co tydzień. Plik cholesterol profile zmieniły się później na gorsze po włączeniu inhibitora aromatazy, co spowodowało znaczny 25% spadek cholesterolu HDL. Każdy potencjalny użytkownik Masteron musi o tym pamiętać, a poziom estrogenu musi być ściśle monitorowany, aby upewnić się, że Masteron nie obniża estrogenu do punktu, w którym negatywnie wpływa na profile cholesterolu.

 

Masteron Skutki Uboczne Przypisy

  1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18500378/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2439524/